Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlçelerde iftar bereketi

Büyükşehir Belediye Başkanı , ramazan ayında iftar sofrasının bereketini ilçelerdeki vatandaşlarla birlikte yaşıyor. Antalya Büyükşehir, 19 ilçede kurduğu sofralarla 150 bin kişiyi iftarda buluşturuyor

Giriş Tarihi: 1.6.2018
İlçelerde iftar bereketi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ramazan ayı münasebetiyle ilçelerde düzenlenen iftar programları kapsamında orucunu vatandaşlarla birlikte açıyor. Türel, iftar öncesi vatandaşları evlerinde ziyaret edip, sorunlarını da dinliyor. Her akşam farklı bir ilçede vatandaşlarla buluşan Başkan Türel, hizmetlerini anlatıyor. İftar sonrası hemşehrilerine seslenen Türel, "Geleneksel ramazan programlarımız kapsamında merkez ve ilçelerde iftar sofraları kuruyoruz. Ramazan ayı boyunca 150 bin kardeşimizle iftar sofralarında bu mutluluğu birlikte paylaşıyoruz" dedi.

MAZLUMLARIN SESİ ERDOĞAN
Mübarek ramazan ayının ülkemiz ve tüm İslam alemine hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Türel, Filistinli Müslümanların ramazan ayını hüzünle karşıladığını belirtti. Türel, "Gün, Türkiye'nin yeniden mazlumların sesi olma günüdür. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan başka, mazlum Müslümanlara sahip çıkan, derdiyle dertlenen bir lider yok. Bu nedenle ülkemizin önünü kesmek isteyenler çirkin oyunlar peşinde. Bize düşense içeride ve dışarıda kaya gibi sağlam olmaktır" diye konuştu.

OYUNLAR BOZULDU
Milletçe fitne ve fesatlara karşı çok uyanık olunması gerektiğinin altını çizen Türel, "Birlik ve beraberliğimizle bu oyunları bugüne kadar bozduk, Allah'ın izni ile inşallah bundan sonra da bozmaya devam edeceğiz. Fitne ve fesadın mağlup olacağı bir başka tarih inşallah 24 Haziran olacaktır" dedi.

SAHURA KADAR MESAİ
Bazı İslam ülkelerinde ramazan ayında işler durur, kimse çalışmaz iken Türkiye'de tablonun tam tersi olduğuna dikkat çeken Başkan Türel, "Biz bir taraftan sınır dışında başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün hükümetimizle ve milletimizle Filistin meselesi ile uğraşıyorken diğer taraftan ülkemiz içindeki sorunları çözmeye çalışıyor, şehirlerimize hizmet getiriyoruz. Biz de ramazanda hayatın durmasını bırakın, aşka gelir diğer aylardan daha fazla çalışırız. Mesaiyi sahura kadar uzatırız. Ramazan rahmeti ve bereketi ile gelir. Bizim de bundan faydalanmamız gerek" diye konuştu.

GELECEĞE YÖN VERİYORUZ
Çalışmayı ibadet bilerek Antalyalılara, gece-gündüz hizmet etmekten onur duyduklarını ifade eden Türel, şöyle konuştu: "Her gün bir ilçede bir şantiyeye uğruyoruz. Böylesine güzel iftar soflarında halkımızla buluşuyoruz. Artık yalnızca kent merkezinde değil, Antalya'nın en ücra köşesinde de Büyükşehir hizmet yapıyor. Yol götürüyoruz, tarlalara su temin ediyoruz. Turizm ve ticaretin canlanması için çırpınıyoruz. Caddelerimizi güzelleştiriyor, esnafımız daha çok kazansın diye uğraşıyoruz. Şimdi de vizyon projelerimizi hayata geçiriyor, kentimizin geleceğine yön veriyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlçelerde iftar bereketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN