Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiftçinin yüzü gülecek

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ANTBİRLİK’in iftarına katıldı. Serik’te salça fabrikası kurulacağını ve meyve suyu fabrikası için de destek verileceğini açıkladı

Giriş Tarihi: 8.6.2018
Çiftçinin yüzü gülecek
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Serik'e bağlı Çandır Mahallesi'ndeki Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifi Birliği'nin (ANTBİRLİK) tesislerinde tarım makinelerinin hizmete alım töreni ve iftar programına katıldı. Mevlüt Çavuşoğlu, ANTBİRLİK'in daha önce içinin boşaltıldığını ve devletin de gereğini yaparak o günkü yönetimi görevden aldığını söyledi.

SALÇA FABRİKASI
Bakan Çavuşoğlu, devlet olarak her zaman çiftçinin yanında olduklarını vurgulayarak, "Tarıma ve çiftçiye desteğimizi arttıracağız. 500 milyar dolarlık ihracat hedefimizin tarım yüzde 10'unu teşkil edecek. Tarım ürünlerinin ihracattaki oranı artacak. ANTBİRLİK'in salça fabrikası kurulacak. Kurulacak olan meyve suyu fabrikası için de destek vereceğiz" dedi. Programda 30 milyon TL değerinde 3 tır, 7 kamyon, 5 dörtlü pamuk hasat makinesi, 2 silaj makinesi, 6 iş kepçesi ve 2 silaj paketleme makinesinden oluşan tarım makinaları törenle hizmete sunuldu. Bakan Mevlüt Çavuşoğlu daha sonra Antalya Karaalioğlu Parkı'ndaki ramazan etkinliklerine katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftçinin yüzü gülecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN