Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vasiyeti yerine geldi

harekatında şehit olan ve adını taşıyan bir yetimhane açılmasını isteyen Muhittin Talha Çalışkan’ın vasiyeti yerine geldi

Giriş Tarihi: 12.6.2018
Vasiyeti yerine geldi
Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan ve ismiyle yetimhane açılması vasiyetinde bulunan Piyade Er Muhittin Talha Çalışkan'ın adı Antalya'da yetim çocukların kaldığı eve verildi. Antalya Valiliği, Şehit Talha Çalışkan'ın vasiyeti üzerine ismini Çocuk Evleri Sitesi'ndeki, çocuk evlerinden birine verdi. Bayraklarla donatılan eve Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun katılımıyla yeni isminin bulunduğu tabela asıldı. Programa, şehidin annesi Melike, kardeşi Baha, akrabası Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan da katıldı. Piyade Er Muhittin Talha Çalışkan'ın, adına yetimhane yapılmasını vasiyet ettiği ortaya çıkmıştı.

ŞEHİDİN O YAZISI
Şehit Çalışkan, 'Vasiyetname' başlıklı yazısında, "Bu zamana kadar hiç böyle bir şey düşünmedim ama bunu yazma gereği duydum. Eğer şehit olursam TSK'dan gelen tüm paramla bir tane yetimhane yapılmasını ve ismimin konulmasını istiyorum. Beyza'ya verdiğim yazıların, defterlerin kitap haline getirilip kitabın isminin vasiyetname olmasını ve anonim olarak yazılmasını istiyorum. Kardeşlerimin okul masraflarının ve tüm masraflarının TSK'nin karşılamasını arz/rica ediyorum. Vatana bir canım daha olsa onu da veririm. Arz ederim" ifadelerine yer vermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vasiyeti yerine geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN