Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yol haritası muhtarlardan

Başkanı , Serik ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi. Türel, “Yapılacak çalışmalarımızın yol hatirasını muhtarlarımız çiziyor” dedi

Giriş Tarihi: 11.11.2018
Yol haritası muhtarlardan
ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Serik ilçesinde mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Serik'te yapılan çalışmaları anlatan Başkan Türel, hizmetleri muhtarların çizdiği yol haritası ile yaptıklarını söyledi.

YOL HARİTAMIZ
Türel, "Kız deresi yolu senelerdir bekletilen yapılmayan bir durumdaydı. Sizlerin ortaya koyduğu dirayetle bu durumu biz çözdük. Hangi mahallede hangi köyde bir hizmet yapılıyorsa bunun kaynağı muhtarlarımızın bizim yol haritamızı çizmesi sayesindedir. Sizler bizim mesai arkadaşlarımızsınız. Biz olmayı başardık. Biz olmayı başaramasaydık Serik hizmetleri hala bekliyor olacaktı" dedi.

SORUNLAR ÇÖZÜLECEK
Göreve geldiğinde arıtma tesisinin elektrik parası ödememek için çalıştırılmadığını hatırlatan Başkan Türel, "Böyle bir durumda aldığımız arıtmaları çalıştırıp rehabilite edip üzerine yenilerini ekledik. Turizm bakanımızın destekleriyle Serik'in 30-40 senelik arıtma problemini çözecek tesisi bu ay içinde ihale edeceğiz. 2020 yılına kadar Serik'in arıtma sorununu çözmeyi planlıyoruz. Cumhurbaşkanımızın göreve yeniden geldiğim dönemde gecenin bir buçuğunda beni arayıp "Serik'in arıtması ne oluyor Menderes" dediğini daha dün gibi hatırlıyorum. İşte tüm bunlar bir ve bütün olmanın sayesinde oluyor. Biz olmayı başarmak çok önemli" diye konuştu. Türel, Serik Kültür Merkezi ihalesinin 18 Aralık'ta yapılacağını da açıkladı.

EL ELE VERDİK
SERIK'TE neler olup bittiğini muhtarların ağzından dinlemek istediğini söyleyen Başkan Türel, yıllarca çözülemeyen sorunları çözme noktasında önemli gayretler ortaya koyduklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yol haritası muhtarlardan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN