Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hal yasasına ayarı

heyeti ’da Hal Yasası’ndaki değişikle ilgili sektör temsilcilerinin görüşlerini Ankara’ya taşıdı

Giriş Tarihi: 8.12.2018
Hal yasasına AK Parti ayarı
Hal Yasası'nda değişiklik süreciyle ilgili tartışma sürerken Antalya'dan AK Parti heyeti adeta Ankara çıkarması yaptı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, başta Atay Uslu olmak üzere milletvekilleri ve AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın yer aldığı heyet önemli temaslarda bulundu. Ankara'da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında bakanlık ve genel merkez temsilcileri ile sektör mensuplarının da katıldığı toplantıda konu masaya yatırıldı.

TOPLANTI 7 SAAT SÜRDÜ
7 saat süren toplantıyla ilgili açıklama Atay Uslu'dan geldi. Toplantı öncesinde ziraat odalarından, hal derneklerinden, odalardan görüşleri topladıklarını anlatan Uslu, "Hal yasası üzerine yapılan toplantıda tüm paydaşlarımızın görüşlerini ifade ettik. Üreticimizin, çiftçimizin faydasına olacak düzenlemeleri tek tek ifade ettik. Sürece müdahiliz. Üreticilerimiz rahat olsun. Taleplerini en doğru ve en etkili şekilde anlattık, anlatıyoruz" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'A GİDİLECEK
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) da konuyla ilgili bir toplantı yapıldı. Toplantıya Türkiye Halciler Federasyonu Başkanı Yüksel Tavşan'ın da aralarında olduğu sektör temsilcileri katıldı. Toplantı sonunda açıklama yapan ATSO Başkanı Davut Çetin, "Hal yasası taslağı konusunda sektörün görüşlerini aldık. Sektör temsilcilerinin yer aldığı bir çalışma grubu oluşturacağız. Çekince ve önerilerimizi bir dosya haline getireceğiz. Bu raporu Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız ile paylaşacağız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hal yasasına AK Parti ayarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN