Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Talanda yeni boyut

Muratpaşa ilçesinde Yamansaz bölgesinde İmar Barışı fırsatçıları işi abarttı. ’li belediye ses çıkartmayınca gecekondu ile başlayan talan, sazlık kesip tarla açma boyutuna ulaştı

Giriş Tarihi: 5.3.2019
Talanda yeni boyut
Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde 1'inci dere sit alanı olan Yamansaz bölgesinde imar barışını fırsat bilen kişilerin talan girişimi devam ediyor. Daha önce SABAH Akdeniz'in defalarca gündeme taşıdığı bölgede sazlıklar içine kulübe, prefabrik ev ve gecekondu yapılaşmalar her gün artıyor.

SON GİRİŞİM TARLA OLDU
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün raporuna eklediği bölgede CHP'li Muratpaşa Belediyesi ise herhangi bir işlem yapmayarak adeta bu talana çanak tutuyor. Fırsatçıların son girişimi ise bölgeye fidan dikerek açtıkları alanlarla kendilerine tarla oluşturmak oldu. 'Kuş Cenneti' olan bölgede her gün kamyonlarla inşaat malzemesi taşınırken, derme çatma kaçak yapılar yapılıyor. Sit alanındaki sazlıklar kesilerek tarla açma girişimi de gecekondu ve konteyner işgaliyle birlikte Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü raporlarında yer aldı. Ancak bu kaçak tarlalara da CHP'li Muratpaşa Belediyesi ses çıkartmadı.

BİR MİLYARI AŞKIN ÖDEME
Süresi uzatılan İmar Barışı uygulamasında Antalya'da 144 bin 111 kişiye 'Yapı Kayıt Belgesi' verildi. Yapı Kayıt Belgesi alanların yapı alanı dikkate alınarak hesaplanan belge için şimdiye kadar 1 milyar 14 bin lira ödeme yapıldı. İmar Barışı'ndan faydalanan ilçeler arasında ilk sırayı 13.2 oranı ile Manavgat aldı. Kepez'deki oran ise 12.7 oldu. En az başvuru ise İbradı ilçesinde yüzde 0.3 oranı ile gerçekleşti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Talanda yeni boyut
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN