Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şirket paylaşılamadı

CHP’den istifa edip İYİ Parti’ye geçen Bülent Erol belediye şirketi EKDAĞ A.Ş. yönetimine atandı. CHP’lilerin tepkisi üzerine Erol’un üyeliği 5 gün sürdü. Yönetim 4’üncü kez değişti

Giriş Tarihi: 15.5.2019
Şirket paylaşılamadı
Yönetim kurulu başkanlığına rüşvetten 4 yıl 2 ay hapis cezası alan İYİ Partili Korkuteli eski Belediye Başkanı Hasan Gökce'nin getirildiği Büyükşehir Belediyesi şirketi Ekdağ A.Ş.'de sular durulmuyor. CHP ve İYİ Parti'nin de karşılıklı güç gösterisine dönen sürecin son aktörü Bülent Erol oldu. CHP'den 'Parti kimliği hızla HDP'ye dönüşmekte' sözleriyle istifa ederek İYİ Parti'ye geçen Erol'un Ekdağ yönetim kurulu üyeliğine getirilmesi CHP'den gelen tepki üzerine yönetim dışında kaldı.

YAP BOZ TAHTASI
Ekdağ yönetimi daha göreve başlamadan adeta yap boz tahtasına döndü. İlk etapta yönetim kurulunda yer alan CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Dr. Murat Dinç, ikna çabalarına rağmen görevi kabul etmedi Ardından SP'li Mehmet Manavoğlu da yönetimden çekildi. Yaşan bu gelişmeden sonra İYİ Partili Ufuk Çiftçi'nin yerine Bülent Erol yönetime girdi. Zeytin Dalı Harekatı aleyhine dönüşen eyleme CHP'nin verdiği destek nedeniyle geçen yıl Şubat ayında partisinden istifa eden Bülent Erol, sonra İYİ Parti'ye üye olmuştu.

CHP'DEN TEPKİ
Erol'un Ekdağ yönetimine girmesine en sert tepkiyi, CHP'li Muratpaşa Belediyesi çalışanı ve CHP eski Gençlik Kolları Yöneticisi Ramazan Gökoğlu sosyal medya hesabında, "CHP'nin PKK'lılaştığını söyleyerek partiden istifa eden Bülent Erol Ekdağ yönetimine girdi. Yiyin efendiler yiyin, doyuncaya, tıksırıncaya, çatlayıncaya kadar yiyin" yorumu ile geldi. Gökoğlu'nun paylaşımına çok sayıda CHP'li destek vedi.

İYİ PARTİ ETKİLİ
CHP Antalya yönetiminde daha önce İl Saymanlığı görevini yürüten ve 2014 seçim- lerinde CHP'den Muratpaşa Belediye meclisi üyesi aday adayı olan Erol, gelen tepkiler üzerine Ekdağ A.Ş. yönetiminden 5 gün sonra çıkartıldı. Mehmet Bucak da aynı akıbete uğradı. İYİ Parti Antalya İl Başkan Yardımcıları Alper Savran ve Ömer İpek, Ekdağ A.Ş. yönetim kurulu üyeliğine getirildi. İki başkan yardımcısının da yönetime girmesi tepki çekti. Daha önce de İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç Ulaşım A.Ş. yönetimine girmişti. CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin "Bir ilçe başkanının maaş alarak bir yönetim kurulunda bulunmasını veya belediye iştiraklerinden maaş almasını etik bulmuyorum" diye tepki göstermişti. ANTALYA / SABAH

YILLIK 252 BİN LİRA EK YÜK GETİRİYOR
EKDAĞ yönetimi, AK Partili Menderes Türel'in başkanlığı döneminde 1 başkan ve 4 üyeden oluşuyordu. CHP'li Muhittin Böcek döneminde ise üye sayısı 4'ten 11'e çıktı. Bu durum harcamalara da yansıdı. Başkan 7 bin lira, yönetim kurulu üyeleri ise 3 bin lira maaş aldığı göz önüne alındığında aylık fark 21 bin liraya ulaştı. Bir başka deyişle, yönetim kurulu üye sayısının artmasının faturası belediyeye yıllık 252 bin lira ek yük getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şirket paylaşılamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN