Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarım sigortasında kolaylık

önündeki tapu engeli dolu mağduru Eğirdir’de gündeme geldi. Vali , milletvekillerinden mevzuat değişikliği için destek istedi

Giriş Tarihi: 26.6.2019
Tarım sigortasında kolaylık
ISPARTA Valisi Ömer Seymenoğlu, 19 Haziran'da gerçekleşen dolu yağışı nedeniyle meyve bahçeleri zarar gören Eğirdir'in Yukarı Gökdere, Serpil, Yuvalı ve Sipahiler köylerini ziyaret etti. Ziyaret programına Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, TARSİM Bölge Müdürü Mustafa Değer, Isparta İl Tarım ve Orman Müdürü Enver Murat Dolunay, Isparta Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk da eşlik etti. Zarar gören arazilerin büyük bir kısmının TARSİM kapsamı dışında olduğu ortaya çıktı.

YASAL DÜZENLEME İSTEĞİ
Eğirdir Kaymakamı Abdullah Akdaş, bölgede Milli Parklar içindeki hazine arazileri ve iki aile arasında devam eden mahkeme nedeniyle tapularda sorun yaşandığını belirterek, "Bu nedenle çiftçilerimiz TARSİM'e başvuramıyor" dedi. TARSİM Bölge Müdürü Değer ise, TARSİM'den yararlanılması için Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıt zorunluluğu olduğunu ve bunun için de tapu gerektiğini anlattı. Vali Seymenoğlu ise konuyla ilgili milletvekilleriyle görüşerekceklerini belirterek, "Mevzuat değişikliği ile zilliyet durumu olanların da sigorta yapabilme imkanına kavuşması gerek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarım sigortasında kolaylık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN