Türkiye'nin en iyi haber sitesi

16 milyona adım adım

Giriş Tarihi: 30.6.2019
16 milyona adım adım

REKOR haberlerin üst üste gelmeye devam ettiği Antalya'da 2019 yılı haziran ayının son günlerine doğru yeni bir rekor haberi daha geldi. Kentin ziyaretçi sayısı tarihte ilk defa haziran ayı toplam rakamı 2 milyonu aştı. 2018 yılında 13 milyon 700 bine yakın yabancı turistin ziyaretiyle tarihinin en yüksek rakamına ulaşan kent, bu yıl '16 milyon turist' hedefine adım adım yaklaşılmaya başlandı.

REKORLAR ALT ÜST EDILIYOR
Ocak ayından itibaren geçen tüm yıllara rağmen en iyi dönemini yaşayan ve haziran ayıyla birlikte başlayan yüksek sezonda sadece dış hat uçuşlarında günlük gelen uçak sayısı 450'ye kadar yükseldi. Günlük ortalama yabancı turist sayısı da 75 bini aşıyor. Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nün verilerine göre, bu yıl 1 Ocak'tan 27 Haziran'a kadar olan yaklaşık 6 aylık toplam turist sayısı ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16'lık artışla 5 milyon 318 bin 331'e yükseldi. Önceki yıllarda Haziran ayı sonu itibariyle en yüksek turist rakamı 4 milyon 788 bin 155 kişi olarak gerçekleşmişti.

KUM HEYKELLERE İLGİ
Bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, ziyaretçi sayısında geçtiğimiz yıllara göre yüzde 20'nin üzerinde artış gösterdi. Lara Birlik Halk Plajı'ndaki festival alanında, farklı ülkelerden 15 kum heykeltıraşın yaklaşık 10 bin ton kum kullanarak 'Deniz Efsaneleri' temasında yaptığı 200'e yakın eser sergileniyor. Festival direktörü Cem Karaca, Festivalin yıllık ortalama 150 bin civarı ziyaretçiyi ağırladığına dikkati çeken Karaca, bu yıl 200 bini ziyaretçi hedeflediklerini vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
16 milyona adım adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN