Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turistler safaride

’nın Alanya ilçesinde Avrupalı turistler ilçeyi safari turları ile yakından tanıyor. 2001’den beri safari turu yapan , “Günlük turlara ilgi her yıl artıyor” dedi

Giriş Tarihi: 16.7.2019
Turistler safaride

Antalya'nın Alanya ilçesinde safari turlarına ilgi artıyor. Dim Mağarası ile başlayan tur Oba ve Karakocalı mahalleleriyle devam ediyor. Doğal ve tarihi zenginliğin yanı sıra tura çıkan turistler Alanya'da yöresel hayatı da yakından gözleme şansı buluyor. Arap Köyü'ndeki Yörük çadırında gözleme yiyen turistler, bölge sakinlerinin açtığı yöresel pazarda da el emeği ürün alışverişi yapıyor.

KAZALARA KARŞI UYARI
Alanya'da 2001 yılında turizme hizmet vermeye başlayan Haydar Negenç, 10 safari cip, ve 4 minibüsle hizmet veriyor. Negenç, çoğunluğu Fransa, İngiliz ve Almanlardan oluşan her gün yaklaşık 70 kişilik Avrupalı turiste safari turu düzenlediklerini anlattı. Safari tur- larına ilginin her yıl arttığına değinen Negenç, kaza riskine karşı da uyardı. Negenç, "Alanya'da en ufak olumsuzluk bütün dünyada yankı uyandırıyor. Çok dikkatli olmalıyız. Bir turisti etkileyen olumsuzluk, bin turisti etkiliyor. Safari araçların sürücülerini her gün uyarıyoruz. Araçların bakımının düzenli yapılması da çok önemli" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turistler safaride
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN