Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diplomasi zirvesi geliyor

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ’da Davos benzeri bir zirve düzenleneceğini söyledi. Çavuşoğlu: Antalya Diplomasi Forumu, mart ayında liderleri ağırlayacak

Giriş Tarihi: 2.12.2019
Diplomasi zirvesi geliyor
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, memleketi Antalya'nın Alanya ilçesinde bir otelde düzenlenen AK Parti Gençlik Kolları Akdeniz Bölgesi İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Bakan Çavuşoğlu, AK Parti'nin kongre sürecine değindi. Çavuşoğlu, bu süreçte istişareler yapılmasının ve kongre sürecine ortak akılla gidilmesinin, partinin geleceği için önemli olduğunu vurguladı.

VEFA SINAVI
Kongrenin bir yenilenme olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, "Yenilenmeyle beraber teşkilatlarımız gelecek hedeflere ulaşmak için çalışır. Her bir kongre vefa için bir sınavdır. Görev alacaklar ve devam etmeyecekler var. Bu bir değişimdir, değişim kaçınılmazdır. Bu değişimi yaparken görevi bırakan arkadaşlara vefa göstermek bizim boynumuzun borcudur" diye konuştu.

DİPLOMASİ ZİRVESİ
Çavuşoğlu, Antalya programında önemli bir de müjde verdi. Antalya'nın Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı olduğunu vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, "Antalya'nın dünyada itibarını artırmak için çalışıyoruz. Birçok zirveyi, etkinliği Antalya'da gerçekleştiriyoruz. Gelecek sene mart ayında ilk defa Türkiye'de ve Antalya'da Diploması Forumu'nu başlatıyoruz. Davos nasıl varsa, gelecek sene mart ayından itibaren tüm dünya liderlerini, bakanları, akademisyenleri, aydınları Antalya'da bir araya getirip dünyanın geleceğine katkı sunacağız" diye konuştu. Çavuşoğlu, zirvenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diplomasi zirvesi geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN