Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanal çöpe teslim

’nda lüks konutların yer aldığı bölgede belediye kanalları temizlemedi. İşletmeler de giderlerini kanallara bağladı, belediye buna da sessiz kaldı. Kanaldan su değil çöp akıyor

Giriş Tarihi: 24.3.2020 ABONE OL
Kanal çöpe teslim
Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki Arapsuyu ve Kuşkavağı Mahallesi sınırları içinde yer alan eski dere yatakları ve kanallar temizlenmediği için bataklığa dönüştü. Bunun üstüne vatandaşlar da kanalları çöp olarak kullanmaya başlayınca ortaya şoke edici bir manzara çıktı. Kanal yüzeyinde bulunan pet şişe, ambalaj, kağıt atık, plastik atık ve cam gibi çöpler çevre kötü koku yaymaya başlarken aynı zamanda bölgeyi tehdit etmeye başladı.

CANLILAR TEHLİKEDE
Bölgede yaşanan durum ekosistemi de etkiledi. Dere yataklarında yaşayan başta kaplumbağa olmak üzere kuş ve diğer canlı türleri çöplerden zarar gördü. Mahalleli eskiden derede balık olduğunu belirterek, "Balıklar kirlilik nedeniyle tükendi. Şimdi tek tük kaplumbağa ve kuşlar var. Kirlilik sürerse onlar da yok olacak" dedi.

DİBİ BALÇIK OLDU
Mahalle sakinleri dere ve kanal içlerinin bataklığa dönüşmesinin insan sağlığını da etkilediğine vurgu yaptı. Dere ve kanalların çevresine bariyer bulunmadığını ve çocuklar için de tehlike oluşturduğuna dikkat çeken mahalle sakinleri, "İçindeki su balçığa dönüşmüş durumda. Küçük bir kazada çocukların can güvenliğini de tehdit ediyor" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

KANALA BORU ÇEKİLDİ
Çevredeki bazı ticari işletmeler ve apartmanların akarlarının kanala bağlandığını SABAH Akdeniz Muhabiri tespit etti. Kanallara çekilen borularla akarlar buralara verilmeye başlandı. Vatandaşların kirlettiği kanal ve dere yatıklarını Büyükşehir Belediyesi görmezden geldi. Kanal üzerindeki çöpler gün geçtikçe artarken ekiplerin bölgede temizlik yapmamaları dikkat çekti.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanal çöpe teslim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA