Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Validen ilk ziyaret Patara’ya

Vali , ilk ilçe ziyaretini Kaş’taki Patara’ya yaptı. Yazıcı, “En kısa zamanda çalışmalar bitecek. Burayı görmeye milyonlarca turist gelecek” dedi

Giriş Tarihi: 30.6.2020 ABONE OL
Validen ilk ziyaret Patara’ya
ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, göreve başlamasının ardından Kaş'taki Patara Antik Kenti'ni ziyaret etti. Vali Yazıcı'ya Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan da eşlik etti. Vali Yazıcı, burada Osmanlı'nın ilk telsiz telgraf istasyonu, Patara Antik Kenti Tiyatrosu, Likya Birliği Meclisi Binası, Ana Cadde, Neron Deniz Feneri ve Patara Plajı'nda incelemeler yaptı. Patara Kazı Evi'nde çalışmalar hakkında Patara Kazıları Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık'tan bilgiler aldı.

6 BİN YILLIK TARİH
Vali Yazıcı, "Antalya'da göreve başlayalı bir hafta oldu. Antalya'dan ilk çıkışım buraya. Patara'daki çalışmaları, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımızla inceleme fırsatı bulduk. Burada Kültür ve Turizm Bakanlığımızın, Antalya Valiliğimizin, Akdeniz Üniversitesi ve diğer kurum ve kuruluşların büyük katkıları var. Burada 6 bin yıllık bir tarih var. İnşallah biz bunu canlandırıp, Türk turizmine ve kültürüne kazandırmış olacağız" ifadelerini kullandı. Meclis, tiyatro alanı, telgraf telsiz istasyonu, deniz fenerinin yeniden yaşam bulacağını belirten Vali Yazıcı, "En kısa zamanda telsiz telgraf istasyonumuz, deniz fenerimiz restore edilecek. Biz bu dünya harikası, cennetten bir köşe olan Kaş'ımızı tekrar dünyaya Likyalılar vasıtasıyla, Patara vasıtasıyla yeniden tanıtarak duyurmuş olacağız. Bu medeniyetin var olduğu, eşsiz güzelliklerin bulunduğu bu güzel vatan parçasını hep birlikte ayağa kaldıracağız. İnanıyorum ki bu yılı tamamladıktan sonra buraya milyonlarca turist gelecek" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Validen ilk ziyaret Patara’ya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA