Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Yazgı Yerel Yönetimleri Anlattı

Giriş Tarihi: 19.2.2015 16:58
Başkan Yazgı Yerel Yönetimleri Anlattı
Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Polis Meslek Yüksek Okulunda düzenlenen ‘Yerel Yönetimler’ konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Aksaray Polis Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen konferansa katılan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, polis okulu öğrencilerine Yerel Yönetimler ile ilgili bilgiler verdi. Başkan Yazgı’nın konuşmacı olarak katıldığı konferansa Polis Okulu Müdürü Mustafa Uçar, polis okulunun akademik personeli ve okul öğrencileri konferans salonunda yerlerini aldı.
Başkan Haluk Şahin Yazgı, Belediyecilik hizmetinin ilk aşamasından projenin değerlendirilip ortaya konmasına kadar birçok konuya değindi. Yerel yönetimlerin yapısı ve işleyişi konusunda polis okulu öğrencilerine bilgiler aktaran Başkan Yazgı, seçim beyannamesinde yer alan belediye projelerinin şuana kadar yüzde 35’nin gerçekleştiğini söyledi.
Başkan Yazgı, konuşmasının devamında Mahalle meclisi ve Ramazan ayında Mahalle iftarıyla sürdürdü ve bu sayede binlerce kişiyle birebir görüşme sağlandığını kaydetti. Başkan Yazgı “Belediyemizde birçok projenin uygulamasını başlattık. Beyaz Masa projesiyle halk sorunlarını direk bizlere iletme fırsatı yakalıyor” dedi.
Su sorunun çözümü ise kısa, orta ve uzun vadeli çözüm yolu öngördüklerini aktaran Başkan Yazgı, insanların musluktan su içmesi sağlamak için ne gerekiyorsa yapılacağını işaret etti ve ulaşım konusunda kesin çözümün yakın zamanda yaşanacağını kaydetti. Göreve başladığı andan itibaren yıllarca hiç hizmet gitmeyen kenar mahallelere hizmet götürdüklerini ve ilk etap olarak kenar mahallelere asfalt çalışması yapıldığını rakamlarla açıklayan Başkan Haluk Şahin Yazgı, şehrin tanıtımını ve geniş çaplı organizasyonlarının belediye öncülüğünde gerçekleştiğini söyleyerek, “Biliyorsunuz şehrimizde festival yapılıyordu. Bizler festival coşkusunun daha geniş kitlelere ulaşmasını sağladık. Festival nedeniyle ünlü sanatçılar geldi. Mesela örneğin ilk kez klasik otomobil turnuvası, yamaç paraşütü organizasyonları düzenledik. Yine tanıtım günlerine katıldık ve son olarak biliyorsunuz ki ‘Somuncu Baba Aşkın Sırrı’ film çekimleri ilimizde yapıldı. Önümüzdeki aylarda çekimler yine devam edecek ve bu yıl sonunda inşallah galası yaparak Somuncu Baba kültürünü Aksaray’dan Türkiye hatta yurt dışında çıkarak tüm dünyaya yaymaya çalışacağız” diye konuştu.
Konferans sonunda öğrencilerin yerel yönetimler ile ilgili esprili sorularına yine öğrenciler gibi espriyle açıklık getiren Başkan Yazgı, kendisini konferansa davet eden Polis Okulu Müdürü Mustafa Uçar’a ve kendisini dinlemeye gelen öğrencilere teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Yazgı Yerel Yönetimleri Anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN