Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ergin, AK Parti İl Başkanlığı’na Resmi Başvurusunu Yaptı

Giriş Tarihi: 21.2.2015 15:18
’ın tanınmış avukatlarından İbrahim Ergin Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) milletvekilliği aday adaylık başvurusunu yaptı.
Kalabalık bir grup ile AK Parti İl Başkanlığı’na giderek başvurusunu yapan Avukat İbrahim Ergin, müracaatın ardından İl Başkanı Abdulkadir Karatay ile birlikte bir açıklama yaptı. İl Başkanı Abdulkadir Karatay, "Avukat İbrahim Ergin kardeşimizin aday adaylığı hayırlı uğurlu olsun diliyorum. 4 yıldır nasıl seçim çalışması yapılır bunu hepimize öğreten İbrahim Ergin’i çalışmasından ve azminden dolayı kutluyorum" dedi.
Avukat İbrahim Ergin ise yaptığı çalışmalarda kendisini sürekli destekleyenlere minnettar olduğunu söyledi. Ergin, "Çalışma sürecimiz boyunca gezdiğimiz köylerimizde bizleri ağırlayan destek veren tüm kardeşlerimize ayrıca teşekkür ederim. Fikri yönden kendimi tanıtmamı isteyen tüm arkadaşlarıma şunları söyledim; benim gerek memleketim için gerekse Aksaray için bir hayallerim var. Birinci hayalim, ülkem için devlet ve birey arasında temel hak ve hürriyetlerin olabildiğince genişlemiş devlet ve birey arasında bireyim üstün tutunduğu bir düzen istiyorum. İkinci hayalim ise Türkiye’nin bölgesinde etkin bir ülke olmasını istiyorum. Üçüncü hayalim ise dünya düzeni hayalidir. Bu çatı altında bulunan bütün kardeşlerim önce çok çalışacak, eğer ülkem bölgesinde etkin bir ülke olacaksa kesinlikle çözüm sürecini başarıya ulaştırmak zorunda olacaktır. Devletin hangi kurumunda hangi birimine sızmış hangi paralel yapılar var ise bu yapıların etkin bir şekilde arındırılması gerekmektedir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ergin, AK Parti Aksaray İl Başkanlığı’na Resmi Başvurusunu Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN