Muhtar Ve Çiftçilere Tarsim Eğitimi

Giriş Tarihi: 5.3.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 15:58
Muhtar Ve Çiftçilere Tarsim Eğitimi
’da Ziraat Odası Başkanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından köy muhtarlarına ve çiftçilere yönelik sigorta eğitim semineri düzenlendi.
Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen seminere çok sayıda çiftçi ve muhtarın yanı sıra Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun da katıldı. Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) hakkında bilgiler verilen eğitim seminerinde bir açıklama yapan Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, tarımda sigortanın önemine değinerek, “Bugün burada Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile ortaklaşa bir toplantı yaptık. Toplantı kapsamında köy muhtarlarımızı bilgilendirmek amaçlı, çiftçi mallarını korumakla ilgili, TARSİM sigortası ile ilgili bilgilendirmeler yapıyoruz. Tüm üreticilerimizin sigorta yapması gerektiğini düşünerek muhtarlarımızı bilgilendirip konunun çiftçilere ulaşmasını sağlıyoruz. Çiftçi mallarını koruma ile ilgili de yetkililerimiz burada bilgiler veriyorlar. Bizim amacımız her alanda üreticimizi bilgilendirmektir. Bunu da her platformda yapıyoruz” dedi.
Tarım sigortasının önemine değinen Başkan Koçak, “Sigortanın önemi büyük. Sigorta, üreticimize, ülkemize her alanda katkı sağlar. Geçtiğimiz yıllarda don afeti, kuraklık gibi afetler geçirdik. Bu gibi doğal afetlerde üreticilerimiz ciddi zararlar görüyor. Biz de üreticilerimizin kazancının heba olmamasını sağlamak istiyoruz. Tüm üreticilerimizin sigorta yaptırmaları gerektiğini söylüyorum” şeklinde konuştu.
Yapılcan Köy Muhtarı Ramazan Yapılcan ise sigorta yaptırdıklarını belirterek, “Tarla sigortasız olursa en ufak bir doğal afette üretici ürün kaldıramaz. Bu da üreticinin bir yıllık emeğinin çöpe gitmesi demektir. Bu nedenle biz bu sigortadan yararlanıyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhtar Ve Çiftçilere Tarsim Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN