Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enerya ’a Orman Kuruyor

Giriş Tarihi: 20.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Enerya Aksaray’a Orman Kuruyor
Türkiye’nin enerji dağıtım sektörünün en önemli oyuncularından olan Enerya, bulunduğu kentlerde yaşanabilir bir çevre yaratma hedefine katkı sağlamak için Ihlara Vadisi’nde yeşillendirme çalışmalarına başladı.
Enerya tarafından gerçekleştirilen fidan dikme töreni Ihlara Belediye Başkanı İsmail Yılmaz, Enerya Aksaray İşletme Müdürü Murat Küçükkapdan, öğrenciler ve Ihlara bölgesinde yaşayan halkın katılımıyla gerçekleşti. Ihlara Vadisi girişinde 14 bin metrekarelik alana fidan dikilirken yeşillendirme çalışmaları Aksaray Merkez Kılıçarslan Tepesi Seyir Terası üzerinde 11 bin metrekare alanda devam edecek. Toplamda 25 bin metrekare alanda 9 bin fidan toprakla buluşturulacak.
Kapadokya bölgesinin en büyüleyici atmosferine sahip olan Ihlara Vadisi’nde gerçekleştirilen ağaç dikme töreninde, orman alanlarının genişletilmesi, çocuklara ağaçların dünya için olan faydalarının aşılanması için çalıştıklarını ifade eden Enerya Aksaray İşletme Müdürü Murat Küçükkapdan, "Öncelikle doğaya karşı bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla bu projeye katılarak, gelecek nesillerimiz için umutlarımızın yeşermesine destek olan Ihlara Belediye Başkan’ımız olmak üzere vatandaşlarımıza ve basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Gerçekleştirdiğimiz ağaç dikme etkinliklerimiz kapsamında 25 bin metrekare alanda 9 bin fidan dikerek bulunduğumuz kentlerde yaşanabilir bir çevre oluşturma hedefine bir adım daha yaklaşmış olacağız” dedi.
Enerya Aksaray İşletme Müdürü Murat Küçükkapdan, Aksaray’a 10 yılda 38 milyon TL yatırım yaptıklarını belirterek, “Aksaray’da toplam 530 kilometreyi aşan alt yapı yatırımı yaptık. Bu yıl yapacağımız yatırımla birlikte 2014 sonu itibari ile 61 bin 500 olan abone sayımızı, 2015 sonunda 65 bin kişiye ulaştıracağız” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerya Aksaray’a Orman Kuruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN