Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aksaray’da 130 Fidan Toprakla Buluşturuldu

Giriş Tarihi: 24.3.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 12:53
Aksaray’da 130 Fidan Toprakla Buluşturuldu
Aksaray’da 23-27 Mart Dünya Ormancılık Haftası’nda 130 fidan toprakla buluşturuldu.
Yeni Mahalle İlkokulu Bahçesinde Aksaray Valisi Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı, Aksaray Kadın Platformu üyesi kadınlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kamu kurumlarının yönetici ve eşleri, vatandaşlar ve öğrencilerin katılımıyla Dünya Ormancılık Haftası kutlandı. Kutlamalar kapsamında okul bahçesine 130 adet fidan dikimi gerçekleştirildi.
Vali Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı, burada yaptığı konuşmasında yeşil Aksaray oluşturulması çalışmalarına herkesin katkı vermesi gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde tüm Türkiye’de başlatılan ağaçlandırma kampanyası kapsamında Aksaray’da da fidanların toprakla buluşturulmasının sağlanacağını belirten Ataklı, “Bugün burada çok özel bir amaç için toplanmış bulunuyoruz. Aksaray yeşillik açısından biraz fakir bir ilimiz. Bu hafta öğrencilerimiz ve katılımcılarımızla birlikte ağaçlandırma kampanyası başlatacağız. İnşallah Aksaray’ımız güzel yeşil bir Aksaray olur. Dikilen fidanlar Aksaray ülkemize hayırlara vesile olur” dedi.
Orman İşletme Müdürü İsmail Gürsoy da yaptığı konuşmasında, 2015 yılı programında 9 bin dekar alanda 1 milyon 200 bin fidanın toprakla buluşturularak Aksaray’daki ağaçlandırma çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. Yapılan konuşmalar ve öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından okul bahçesine programa katılan katılımcılar tarafından fidanların dikimi gerçekleştirildi.
Vali Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı fidan dikimini yaparak fidanların Aksaray’a hayırlı olması dileğinde bulundu. Öğrencilere kitap hediye eden Ataklı, öğrenci velileri ile de görüşerek sorunlarını dinledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksaray’da 130 Fidan Toprakla Buluşturuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN