Öğrencilerden Huzurevine Ziyaret

Giriş Tarihi: 3.4.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:49
Öğrencilerden Huzurevine Ziyaret
’da Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri, Abdul Kadir Üçyıldız Huzurevi’nde bulunan yaşlıları ziyaret ederek, hediyeler sundular ve bir eğlence düzenledi.
Atatürk Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencileri ile okul idaresi ve öğretmenleri Abdul Kadir Üçyıldız Huzurevi’ne toplum hizmeti kapsamında ziyaret gerçekleştirdi. Öğrenciler, yanlarında getirdikleri çiçeği yaşlılara takdim etti.
Kulüp öğretmenleri Gamze Divanoğlu ve Emine Derin, genç nesilleri yaşlılarla bir araya getirmek için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.
Bu tarz etkinliklerin öğrencilerin sosyal sorumluluk bilincini kazanmaları için önemli olduğunu belirten Gamze Divanoğlu, “Huzurevi ziyareti, öğrencilerin sosyal sorumluluklarının farkına varmaları açısından çok önemli. Bu ziyaretle öğrencilerimiz yaşlılarla sohbet ederek, hayat tecrübelerinden kesitler dinlediler. Yaşlıların nasıl bir süreçten geçtiklerine şahit oldular. Bu tür faaliyetler, toplumsal dayanışma ve iletişim, öğrencilerin kültürel ve sosyal gelişiminin sağlanması açısından büyük önem taşıyor” dedi.
Liseli öğrenciler, huzurevinde kalan yaşlılarla sohbet ederken, öğrenci ve yaşlılar arasında duygulu anlar yaşandı. Huzurevi sakinleri ise ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, öğrencileri yeniden görmek istediklerini söyledi. Huzurevi sakinleri, ziyaret sırasında okul öğrencilerinin tertip ettiği eğlenceye katılarak gönüllerince eğlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilerden Huzurevine Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN