Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATSO Kadın Girişimciler Portakal Çiçeği Festivaline Katıldı

Giriş Tarihi: 6.4.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:14
ATSO Kadın Girişimciler Portakal Çiçeği Festivaline Katıldı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı olarak faaliyet gösteren Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurul Üyeleri Adana’da bu yıl üçüncü kez düzenlenen 2015 Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalına katıldı.
Türkiye’nin hemen hemen her şehrinden şehre gelen kadın girişimciler festival kapsamında aynı zamanda görüşmeler gerçekleştirerek çalışmalar hakkında bilgiler alıyor.
Festivalle ilgili olarak açıklama yapan ve Portakal Çiçeği Festivalinin anlamını anlatan Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nilgün Tosun, “Nisan ayının en güzel olduğu şehirlerden biri Adanadır. Tüm sokakları portakal çiçeği kokar. Büyülüdür portakal çiçeği kokusu, İnsanın içinde birçok şeye yeniden başlayabilme enerjisi yaratır. Bu yüzden Adana’da Portakal Çiçeği Festivali geleneksel hale gelmiştir. Her yıl düzenlenen bu festivale yüz binlerce insan katılım gösterirler. Dünya’nın birçok ülkesinden insanlar Adana’ya gelirler ve burada festivalin yanı sıra iş görüşmeleri gerçekleştirirler. Yine aynı şekilde ülkemizde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı olarak birçok ilimizin kadın girişimciler kurulu festivale katılım göstererek diğer Kadın Girişimciler Kurul üyeleri ile çalışmalar ve projeler hakkında istişare yaparlar. Bizlerde bu sene düzenlenen festivale davetli olarak katıldık ve birçok görüşmeler gerçekleştirdik. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu olarak ilimizde bu tür etkinliklerin düzenlenmesi için çalışmalar gerçekleştireceğiz. Adana Portakal Çiçeği festivali 2013 yılında başlamış ve ilk yılında 15 bin kişi katılım gösterirken bugün yüzbinler katılım göstermektedir. 2 Yılda inanıldığında ufak bir çalışmanın nasıl bir koca projeye dönüştüğünü ve şehre hava kattığını festivalde görme imkanımız oldu. Bu tür projeler şehre hem ekonomik hem de marka anlamında büyük kazanımlar bırakıyor. Aksaray’ında bu tür projeler hayata geçirmesi şehrimizi bir adım daha ileri götürebilir. Bunun için yetkili makamlarla çalışmalar gerçekleştirebiliriz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATSO Kadın Girişimciler Portakal Çiçeği Festivaline Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN