’da Gıda Güvenliği Eğitimleri Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 7.4.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 10:18
Aksaray’da Gıda Güvenliği Eğitimleri Devam Ediyor
’da Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve 2015-2019 yılları arasındaki beş yıllık dönemi kapsayan Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı çerçevesinde 28 ilkokulda yaklaşık 3 bin öğrenciye verilmesi planlanan Gıda Güvenliği ve Güvenilir Gıda Eğitimleri tüm hızıyla devam ediyor. Eğitimler kapsamında Gazipaşa İlkokulunda gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne yaptıkları eğitim faaliyetleri dolayısıyla teşekkür ederek, öğrencilerden eğitimi can kulağı ile dinlemelerini istedi.
İl Müdürü Bestami Zabun ise, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının gıda denetim faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Öğrencilerin gıda konusunda karşılaştıkları her türlü olumsuzluğu Alo 174 Gıda İhbar Hattına bildirmelerini istedi.
Konuşmaların ardından İl Müdürlüğünde görevli Gıda Mühendisi Burak Danışık tarafından “Gıda Güvenliği ve Güvenilir Gıda” konulu sunum gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksaray’da Gıda Güvenliği Eğitimleri Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN