Başkan Yazgı, Koltuğunu Öğrencilere Bıraktı

Giriş Tarihi: 22.4.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 25.4.2015 01:48
Başkan Yazgı, Koltuğunu Öğrencilere Bıraktı
Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle makam koltuğunu Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine bıraktı.
Öğrenciler Başkan Yazgı’nın koltuğuna oturarak okul bahçelerinde düzenleme ve öğrencilerin okul girişi çıkışlarında güvenlik tedbirleri alınmasını talimatını verdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mehmet Aras, Türkçe Öğretmeni Hatice Sungur ile 4 öğrenciye makamında ağırlayan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, koltuğunu 4. Sınıf öğrencisi Orhan Bekmezci’ye bıraktı. Bekmezci, Özel Kalem Müdürünü çağırarak verdikleri talimatların not alınmasını istedi. Başta Cumhuriyet İlkokulu olmak üzere okul bahçelerinde öğrencilerin rahatlıkla oyun oynayabilecek alanların oluşturulmasını isteyen Bekmezci, Cumhuriyet İlkokulu bahçesinde düzenleme yapılmasını istedi. Bir yılda 52 projeyi hayata geçiren Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür eden Bekmezci, öğrencilere hayvan barınağı ziyaretine olanak vermesinin memnuniyet verici olduğunu söyledi.
‘Nasıl Belediye Başkanı oldunuz?’ soruna cevap veren Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, daha öncesinde parti teşkilat kademelerinde görev aldığını ve 30 Mart seçimlerinden önce adaylığının kabul gördüğünü belirtti.
Kendisinin Cumhuriyet İlkokulu mezunu olduğunu dile getiren Başkan Yazgı, öğrencilere çok çalışın uyarısında bulunarak, “Eğer belirlediğiniz hedeflerde emin olursanız. Bu hedefe ulaşmak için çok çalışmanız gerekir. Ben kitap okumayı çok seven bir insanım. Ve birçok bilgiye bu sayede ulaştım diyebilirim. Size kitap okumanızı tavsiye ederim. Çok çalışıp azimli olursanız hiç bir şey size engel olmaz” dedi.
Daha sonra öğrencilerden Hatice Arslan, Yunus Emre Erdoğan ve Zeynep Oflaz Başkanlık koltuğuna sırasıyla geçti. Bir yılda 52 Proje’nin hayata geçtiğini ve önümüzde dönemde yeni projeler olduğunu aktaran Başkan Yazgı, “Başkanlık yapmak kolay değil. Bütün işiniz hizmet yapmak ve proje üretmek üzerine kurulu” diye konuştu.
Tüm çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Başkan Yazgı, daha sağlıklı nesiller yetiştirmek adına her türlü projeye destek verdilerini söyledi ve kendisini ziyarete gelen öğrencilere hediyeler verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Yazgı, Koltuğunu Öğrencilere Bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN