Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yunus Emre’nin Hayatı Sahneye Taşındı

Giriş Tarihi: 13.7.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 20:50
Yunus Emre’nin Hayatı Sahneye Taşındı
Belediyesi tarafından kent meydanında kurulan Ramazan Sokağı çeşitli etkinliklerle Ramazan ayının manevi havasını yaşatmaya devam ediyor. Ramazan Sokağının 25. Gününde Yunus Emre’nin hayatını konu alan “Aşkın Pazarında” adlı tiyatro oyunu izleyenlere aktarıldı. Ramazan sokağını dolduran yoğun kalabalık tiyatro oyununu ilgiyle izlediler.
“Ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil” sözüyle tiyatro sahnesinde bir kez daha anılan Yunus Emre’nin hayatını Yazan ve Yöneten İshak 2.tekgül, “Aşkın Pazarında” adlı oyunuyla Aksaraylıların karşısına çıktı. Bir yandan Moğol istilası bir yandan haçlı ordularının talan ettiği 13. yüzyıl Anadolu’sunda, her anlamda kıtlığın yaşandığı dönemde Gönlümüze sevmeyi, dilimize söylemeyi öğreten Yunus Emre’nin hayatının konu edildiği oyun dönemin tarihini yansıtan eser, dekor, kostüm ve makyaj ile de dikkat çekiyor. Yoğun ilgi ile Aksaraylılarla buluşan “Aşkın Pazarında” adlı eser, Ramazan Sokağında sahnelendi.
Bir örneği olmaksızın, küçük değişikliklerle, günümüze değin uzanan dupduru sözleriyle insanların kalbinde taht kuran Yunus Emre’nin hayatını anlatan “Aşkın Pazarında” adlı tiyatro oyunu büyük beğeni topladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunus Emre’nin Hayatı Sahneye Taşındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN