Hürriyet ve Doğan birleşmesine izin çıkmadı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), ve 'in birleşme talebine onay vermedi.

Giriş Tarihi: 2.6.2015 10:23 Güncelleme Tarihi: 2.6.2015 10:45
Hürriyet ve Doğan birleşmesine izin çıkmadı

SPK'nın Haftalık Bülteni'nde yer alan açıklamada, " ve Matbaacılık A.Ş.'nin (Hürriyet Gazetecilik), A.Ş.'nin aktif ve pasifini bir bütün halinde devralması suretiyle Hürriyet Gazetecilik bünyesinde birleşmesi işlemi için hazırlanan duyuru metnine Kurulumuzca onay verilmesi talebinin, Kurulumuzca ilgili şirketler nezdinde yürütülen incelemenin sonuçlandırılmasını takiben birleşmeye ilişkin yeni bir başvuru yapılması durumunda değerlendirilmek üzere bu aşamada işlemden kaldırılmasına karar verilmiştir" denildi.

Doğan Gazetecilik ve Hürriyet hisseleri sert düştü!

Hürriyet Gazetecilik'in Doğan Gazetecilik'i devralarak birleşme kararının Sermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) onay alamamasının ardından Doğan Gazetecilik yüzde 9.43, Hürriyet yüzde 4.41 kayıpla açıldı.
Doğan Gazetecilik hisseleri taban fiyat olan 1.92 liraya inerken, Hürriyet hisseleri 0.66 liraya geriledi. SPK'nın dün yayımlanan haftalık bülteninde, "...birleşme işlemi için hazırlanan duyuru metnineKurulumuzca onay verilmesi talebinin, Kurulumuzca ilgili şirketler nezdinde yürütülen incelemenin sonuçlandırılmasını takiben birleşmeye ilişkin yeni bir başvuru yapılması durumunda değerlendirilmek üzere bu aşamada işlemden kaldırılmasına karar verilmiştir" denildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Hürriyet ve Doğan birleşmesine izin çıkmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz