'Bunlar Kürdü Kürde öldürttü'

Erdoğan: Bu terör örgütünün arkasındaki partinin başkanı 6-8 Ekim'de "Dökülün sokağa" dedi, 50 kişi öldü. Bunlar Kürdü Kürde öldürttü.15 yaşındaki Yasin Börü'yü öldürenler Kürt değil mi?

Giriş Tarihi: 4.6.2015 09:43 Güncelleme Tarihi: 4.6.2015 10:16
'Bunlar Kürdü Kürde öldürttü'

dün Bingöl PTT Kavşağı'nda ve 'de halka seslendi. Konuşmasında HDP, CHP ve Paralel Yapı'yı eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

ÇIKIP BİR LAF ETTİLER Mİ:
Darbeci Doğan medyası, Ermeni lobisi, Ali'siz Alevilik, bunların baş tacı olmuş. Savcımızı şehit eden teröristler, Paralel örgüt, darbeci Doğan medyası, eşcinseller, Ermeni lobisi hepsi bunları destekliyor. İşte bakıyorsunuz Şırnak'ta insanları öldürüyorlar, Siirt'te muhtarı öldürüyorlar, 6-7-8 Ekim'de ne yaptı, bu terör örgütünün arkasındaki partinin başındaki dedi ki 'dökülün sokağa.' 50 kardeşiniz öldü mü? Kimdi ölenler; Kürtler. Öldüren kim; Kürtler. Kürdü Kürde öldürttü bunlar ya. Böyle bir ihanet şebekesine benim Zaza, Kürt kardeşim evet der mi? Diyarbakır'da 15 yaşındaki Yasin Börü'yü kurban eti dağıtırken 3'üncü kattan atanlar, daha sonra bıçaklayıp, arabayla üzerinden geçerek onu şehit edenler Kürt değil mi? Bu konuda HDP'nin başındakiler bir ufak laf ettiler mi? Bu aydın geçinenler bir ufak laf ettiler mi? Sırf sakallı olduğu için yandaşları tarafından katledilen 70 yaşındaki için laf ettiler mi?

ANNELERİ AĞLATTILAR: Diyarbakır'daki anneler yanıma geldi. "Çocuklarımız kaçırıldı" dedi. Bunlar Diyarbakır Belediyesi önünde o anneleri günlerce ağlattılar. Sonra onların üzerine su sıkarak oradan çıkardılar. Hani sizin kadına saygınız. "Meclise giremezsek, kaos çıkar" diyorlar. Bunlara pabuç bırakmayız.

SÜREÇ TAMAMA ERECEK: Çözüm sürecini biz bunlarla başlatmadık ki. Biz milletimizle çözüm sürecini başlattık. Bunlara rağmen her türlü adımı attık. Ret ve asimilasyonu biz kaldırdık. Çözüm süreci inşallah tamama erecek.

EVLERİ İŞARETLİYORLAR: Dün köy yakan, yargısız infazda bulunan zihniyetle yaptığımız mücadeleyi, bugün bölücü örgütün uzantılarına karşı veriyoruz. Dün devlet adına bölge insanına zulüm yapılıyordu, bugün örgüt adına, onun güdümündeki parti adına zulüm yapılıyor. Şimdi de çıkmışlar, evleri işaretliyorlar. Ey benim Kürt kardeşlerim, eğer bu seçimde bölücü örgüte ve onun güdümündeki partiye karşı güçlü bir duruş ortaya koymazsanız, bunlar size hayatı zindan ederler. Sizi bu zalimlerin, bu faşist Kürtlerin elinden kurtarmaya geliyoruz, bizim mücadelemiz bu.

İSTEDİKLERİ MAKBUL KÜRT: Bu ülkede bir dönem tek parti eliyle 'makbul Türk' üretmeye kalktılar. Şimdi de bölücü örgüt ve güdümündeki parti eliyle 'makbul Kürt' üretmeye çalışıyorlar. Tek partinin 'makbul Türk' projesini başına geçiren bu millet, inanıyorum ki 'makbul Kürt' projesini de yerle yeksan edecektir.

AVUCUNU YALARSIN: 'New York Times' diye bir gazete var. Şimdi gözü bize dikmişler, ya her yerin gazete olsa, her yerinden kin kussan avucunu yalarsın. 2011'de CHP'ye destek veren The Economist bu defa bölücü örgütün güdümündeki partiye oy verme çağrısı yapıyor. The Guardian gazetesi de 'Türkiye'de anayasa değişsin ama bunu Erdoğan yapmasın' diyor. Yani Türkiye'de Anayasa'yı milletin değil bugüne kadar olduğu gibi yine vesayetin yapmasını istiyor.

'EZANI ASLIYLA OKUTAN MENDERES CANIYLA ÖDEDİ'
"1932'den sonra dünyaya gelen nesillere minarelerden "Tanrı uludur tanrı uludur" sesini duyurdular. Rahmetli Menderes'in en önemli seçim vaatlerinden biri camilerde ezan-ı Muhammediyi aslıyla okutmaktı. Ezanı aslına döndüren Menderes bunu canıyla ödedi. Menderes'e oynanan oyunların bugün bir benzeri altın klozet yalanı ve oyunlarıyla yapılıyor. "Gel, gez bir tek altın klozet bulursan ben Cumhurbaşkanlığı'nı bırakırım " dedim. Ama hemen çark etti. Millet boşuna "Çarkçı Kemal" demiyor. Her defasında olduğu gibi bu defa da millete rezil oldu. MGK'da karar alındı. Hepsi teker teker toplanıp içeri atılıyor. 1999'da baş imam ABD'ye kaçıp gitti. Küçük imamlar da kaçmaya başladı. Onlar da ABD'ye gidiyor. Bunlar mihrabı terk eden imamlar. Kürtçe mealli bir Kuran-ı Kerim bastık. Şimdi arkasında terör desteği olan partinin eş başkanı Batman'da çıkıp 'Ben Müslümanım diyor. Diyanet'i kaldırmak, imam hatibi kapatmak, din derslerini kaldırmak isteyen ve dağlarda Zerdüştlük eğitimi verenler nasıl 'Müslümanım' diyor. Bu nasıl Müslümanlık? Birileri ezanı Türkçe okuttu, şimdi de birileri Kürtçe okutmak istiyor."

CAMERON'A TEBRİK TELEFONU

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni ziyareti sırasında İngiltere Başbakanı David Cameron'ı telefonla arayarak seçim zaferini kutladı. Erdoğan, 7 Mayıs'taki seçimin ardından yeniden başbakan olan Cameron'a başarılar diledi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bunlar Kürdü Kürde öldürttü'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz