Başbakan , Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Gençlerle Buluşma" etkinliğinde de şu mesajları verdi:

Giriş Tarihi: 5.6.2015 09:55 Güncelleme Tarihi: 5.6.2015 10:41
Kenan Evren zihniyeti

ANLAMAKTA ZORLANDIM:
Siyasi hayatımda gördüğüm en vahim tablolardan biri; hala nasıl yaptığını anlamakta bile güçlük çektiğim. 18 yaşını seçilme yaşı olarak gündeme getirdiğimizde, bir nin, akademik camiadan da geldiğini iddia eden biri, iki 18 yaşındaki genci sağına soluna alıp 'Bunlar mı ülkeyi yönetecek diye' bizi eleştirmeye kalkmasıydı.

İDAMA GÖNDEREN ZİHNİYET:
Ben de o gün 2 değil 2 milyon genci alıp 'Evet bunlar ülkeyi yönetecek' demek isterdim. Bu aynen . Bir oradan bir buradan deyip yaşlarını büyütüp gençleri idam sehpasına gönderen zihniyet bu. Önemli olan adalet değil, gençlerin yüreğine korku salmak.

ÖZGÜR OLUN ÖZNE OLUN:
Arkadaşlar hiçbir şekilde korkmayın. Bu ülkede halkın bize verdiği yetkiyi kullanırken tek bir gencin dahi düşüncesi, kıyafeti, inancı dolayısıyla korkmasını istemiyoruz. Mutlaka oyunuzu kullanın. Davutoğlu, Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'ni de ziyaret etti. Taksicilerle menemen yiyen Davutoğlu, ardından Edirne'ye hareket etti.

"HDP'YE VERİLEN OY PKK'YA GİDER"
Başbakan Davutoğlu, Kanal7 ile Ülke TV'nin ortak yayınında da soruları yanıtladı. Artık HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın değil Kandil'in "Ben varım" dediğini belirten Davutoğlu, "'Kimin koalisyon kuracağını, kimin kurmayacağını ben tayin ederim' diyor. Ve ayrıca bir de tehdit ediyor. O zaman biz de şunu söyleriz, HDP'ye verilen oy PKK'ya verilen oydur, Kandil'e verilen oydur. Aynı zamanda darbecilere verilen oydur" diye konuştu. Türkiye'nin Suriye'deki Kürtlere yardım etmek için Demirtaş'a ihtiyacı olmadığını söyleyen Davutoğlu, "Demirtaş'a sormayız. Türkmenlere yardım etmek için de Bahçeli'ye sormayız" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kenan Evren zihniyeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz