en büyük saldırıyı yaptı

Şu ana kadarki "en usta, gizemli ve güçlü tehdit" denilen saldırıların arkasında 'in olduğu ileri sürüldü.

Giriş Tarihi: 11.6.2015 12:48
İsrail en büyük saldırıyı yaptı

Rus siber güvenlik şirketi Kaspersky, 'la in yürütüldüğü otellerin a maruz kaldığını açıkladı. Şu ana kadarki "en usta, gizemli ve güçlü tehdit" denilen saldırıların arkasında 'in olduğu iddia edildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, otellerin sistemlerini hedef alan kötü amaçlı yazılımların çok karmaşık olduğu, bu kadar sofistike bir saldırının ancak bir devlet sponsorluğunda yapılabileceği belirtildi.


İsmini vermek istemeyen eski bir üst düzey istihbarat görevlisi Associated Press haber ajansına, nükleer müzakerelerin, İsrail ve Rusya'nın da içinde bulunduğu çok sayıda ülke tarafından hedef alındığını söyledi.

The Wall Street Journal gazetesi, eski istihbarat görevlilerini kaynak göstererek, saldırının nükleer müzakerelere karşı çıkan İsrail tarafından yapıldığını yazdı.

Kaspersky'nin açıklamasında, bu yılın ilk aylarında şirketin kendi sistemlerine de bir siber saldırı yapıldığı kaydedildi.

Şirket, belirledikleri saldırının, siber casusluk dünyasında keşfedilen "en usta, gizemli ve güçlü tehdit" olduğunu ve Batı'daki birkaç ülkenin de aynı saldırıya maruz kaldığını
açıkladı.

ABD'li antivirüs şirketi Symantec'in açıklamalarını doğruladığı Kaspersky'nin siber casusluk saptamaları, güvenlik uzmanları tarafından ciddiye alınıyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail en büyük saldırıyı yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz