Bu haber nda yok!

Kraliçe 2. Elizabeth, 'nın u için 150 milyon sterlin (630 milyon TL) ayırdı! Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni diline dolayan ise bunu haber yapmadı!

Giriş Tarihi: 25.6.2015 09:34 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 10:13
Bu haber İngiliz basınında yok!

İngiltere her fırsatta Cumhurbaşkanlığı konutunu diline doladı! Ancak Kraliçe'nin 'nın u için ayırdığı bütçe ortaya çıkınca, köşeye sıkıştı! İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, ikamet ettiği Buckingham Sarayı'nın yenilenmesini istedi. 10 yıl sürecek restorasyonun 150 milyon sterline, yani yaklaşık 630 milyon TL'ye mâl olacağı belirtildi. Restorasyon maliyetinin Kraliyet için oluşturulmuş bir fondan karşılanacağı kaydedildi. Ancak projenin yüksek maliyeti nedeniyle ilave finansmana gerek duyulabileceği öğrenildi. ise Kraliçe'nin harcamasını görmezden geldi. Ancak İskoçya tepki gösterdi.

SU TESİSATI DEĞİŞECEK
İskoç Ulusal Partisi, Kraliyet bütçesine ödemeleri durdurma kararı aldı. Öte yandan İskoçya, Kraliyet bütçesine yıllık 2 milyon sterlin, yani yaklaşık 8,4 milyon TL katkı yapıyor. Toplam Kraliyet bütçesi ise 40 milyon sterlin düzeyinde. 1703 yılında yapılan Buckingham Sarayı en son 1952'de kapsamlı bir restorasyondan geçmişti. Son restorasyonda ise taş bloklar yerinden kaldırılacak, sarayın eskimiş suelektrik tesisatları da yenilecek.

Takvim

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu haber İngiliz basınında yok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz