Yalan ve iftiraları çabuk ortaya çıktı

Erdoğan’ın alimlere ını diline dolayanlar, geçmişte Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’nun katıldığı benzer yemekleri görmezden gelmişti.

Giriş Tarihi: 25.6.2015 10:20
Yalan ve iftiraları çabuk ortaya çıktı

Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Diyanet camiası ve alimlere verdiği ı, genişliği ve harcama iddiasıyla diline dolayan medyanın, geçmişte daha fazlasına sessiz kaldığı, dahası muhalefet liderlerinin de benzer yemeklere katıldığı ortaya çıktı.

Varank: Dertleri başka

Masa ve diğer kaşık tabakları fahiş fiyatta oldukları propagandası yaparak, algı yönetmeye çalışan paralel medya, Hürriyet, Sözcü ve Cumhuriyet başta olmak üzere bazı gazetelerin, aynı masaya CHP Genel Başkanı ve MHP Genel Başkanı gibi isimlerin oturduğu dönemde haber yapmadığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank'ın atttığı tweetler asılsız iddialarına cevap oldu. Varank, "Bu iki masa arasındaki fark büyüklüğü ve misafirler. Ama şimdi Cumhuriyet, Sözcü yalanlarla kudurmuş gibi saldırıyor. Bu masada Kılıçdaroğlu, Bahçeli de var. Cumhuriyet, Sözcü vs o zaman bu iftiraları atmıyordu şimdi atıyor? Dert başka" tweetlerini paylaştı. Varank, "Aşağılık iftiracılara cevap vereyim: bu masa 4600 TL. Onun dışında her şey A. Gül ve Süleyman Demirel zamanından kalma, dünyanın en aşağılık, en kahpe iftiracılarıyla mücadele etmekten bıktık. Bu masa bütün yemeklerde kullanılıyor" açıklamasını yaptı.

TÜMÜYLE GERÇEK DIŞI

Paralel örgütün yayın organları başta olmak üzere, Sözcü, Hürriyet ve Cumhuriyet'te yer alan haberlerde 240 bin lira olduğu öne sürülen masanın gerçekteki fiyatı 4 bin 600 lira. Ayrıca masa dışındaki her şeyin Abdullah Gül ve Süleyman Demirel zamanından kaldığı da biliniyor. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verilmişti: "Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na yönelik tezviratlarıyla dikkati çekme uğraşındaki bir meslek kuruluşunun ileri sürdüğü rakamlar tümüyle gerçek dışıdır."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalan ve iftiraları çabuk ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz