Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'yi terörle aynı çizgide göstermek kimsenin haddi değil"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "DAEŞ'in 'deki saldırıları üzerinden Türkiye'yi terörle aynı çizgide göstermek kimsenin haddi değil" dedi.

Giriş Tarihi: 26.6.2015 09:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'yi terörle aynı çizgide göstermek kimsenin haddi değil

Cumhurbaşkanı , Anadolu Aslanları İş Adamaları Derneği'nin () Haliç Kongre Merkezi'ndeki geleneksel iftar programına katıldı.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada, DAEŞ terör örgütünün 'de gerçekleştirdiği saldırıya değinerek, şunları söyledi:

"Masum sivilleri hedef alan bu saldırıyı, en güçlü bir şekilde lanetliyor, telin ediyoruz. Biz, bugüne kadar ülkemize sığınan, yardıma ihtiyacı olan, Türkiye'yi güvenli bir liman olarak gören hiç kimseye kapımızı kapatmadık, sırt çevirmedik. Nitekim olayın hemen ardından, bu saldırıda yaralanan tüm Suriye vatandaşları, ülkemize getirildi. Yaklaşık 130 civarında yaralı, hastanelerimizde tedavi altına alındı. Ancak, bu menfur saldırı sonrasında, bilhassa bölücü örgüte müzahir çevrelerin, yani siyasi partinin ileri gelenlerinin hiçbir ilke, ahlak ve sınır tanımadan ülkemizi hedef alan bir iftira ve karalama kampanyası yürüttüğünü görüyoruz. Hiçbir temeli olmayan, tamamen safsatadan ibaret olan bu ithamlarla 6-7-8 Ekim olaylarından hiç ders çıkarılmamışçasına milletimizi provoke etmeye yönelik bir çalışma yapılıyor. Bakın buradan bir kez daha açık ve net olarak ifade etmek istiyorum. Türkiye'yi terörle aynı çizgide göstermek, kimsenin hakkı da haddi de değildir.

"LAFLA TÜRKİYE PARTİSİ OLUNMAZ"

Türkiye'nin hasmı bazı uluslararası lobilerin ve Esed rejiminin manipülasyonlarına alet olanların öncelikle kendilerini sorgulaması gerektiğini belirten Erdoğan, "Türkiye partisi olmanın yolu, bu çevrelerin taşeronluğunu yapmaktan değil, bu ülkeye gönül ile bağlı olmaktan ve ülkesine değer vermekten geçer. Ben herkesten aklıselim ile hareket etmelerini bekliyorum. Lafla Türkiye partisi olunmaz, icraatla olunur. Türkiye partisi olduklarını iddia edenlere karşı iltifat gösterenler de işte bu son olaylarda da Türkiye'yi uluslararası bir terör örgütüyle aynı kefede gösterme cehaletinin içerisinde olanlarla aynı safta olduklarını bir kez daha görsünler. Vatandaşlarımızın yalan, iftira ve kara propagandayla siyaset yapmak isteyenlerin çağrılarına prim vermeyeceğine inanıyorum. Bu çağrıyı yapanlardan da üzerilerindeki sorumluğunun bilinciyle hareket etmelerini, artık terörle aralarına mesafe koymalarını bekliyorum" şeklinde konuştu.

YPG ile DAEŞ'in 2. Kobani savaşı


"PAYLAŞMAYI VE DAYANIŞMAYI ESAS ALAN ANLAYIŞA İHTİYACIMIZ VAR"

Erdoğan, kadim değerleriyle bağını koparan milletlerin vicdanını, fikriyatı olmayan milletlerin ise iddiasını kaybedeceğini belirterek, medeniyet dilinde bu sofranın adının Halil İbrahim Sofrası olduğunu, diğer bir adıyla da muhabbet sofrası şeklinde ifade edildiğini aktardı.

Yine kültürümüzde misafirin tanrı misafiri, ekmeğin adının nimet olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Yaşanan haksızlıkların üstesinden gelmek için gücü değil hakkaniyeti merkeze alan, merhametsiz bir rekabeti değil adaleti, paylaşmayı ve dayanışmayı esas alan bir anlayışa ihtiyacımız var" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'yi terörle aynı çizgide göstermek kimsenin haddi değil"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz