'den 'lilere özürlü görderme

milletvekili Gamze ilgezdi'nin 5 milyon dolara rezidans alması üzerine Sözcü yazarı , CHP'li okurları ile dalga geçen bir özür diledi.

Giriş Tarihi: 2.7.2015 14:07 Güncelleme Tarihi: 2.7.2015 14:32
Yılmaz Özdil'den CHP'lilere özürlü görderme

Seçim öncesinde Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin diş hekimi eşi 'nin içinde PR yapılarak öne çıkarılmasını sert dille eleştiren bugünkü yazısında CHP'lilerle dalga geçti. Bağdat Caddesi'nde bir rezidansdan beş milyon dolara üç daire birden aldığı orta çıkan CHP Milletvekili Gamze ilgezdi için Özdil Devlet hastanesinde diş hekimiydi. Tutumlu bi hanımefendi demek ki" dedi.

SEÇİM ÖNCESİNDE İLGEZDİ'YE ÇOK SERT ELEŞTİRMİŞTİ

Seçimden hemen önce CHP'deki "tuhalıkları" ele aldığı yazısında Özdil, önseçim ayaklarıyla ne idüğü belirsiz tiplerin partiye doluştuğunu, enteresan bazı kişilerin milletvekili listelerine sokuşturulduğunu, iddia etmiş ve İlgezdi için "ismini bile hatırlamıyorum ama, Ataşehir belediye başkanının eşinin birinci sıradan aday yapıldığını" yazmıştı.

CHP'LİLER ÖZDİ'LE SALDIRMIŞTI

İşte bu ifadeler sonrası Özdil, CHP'de istenmeyen adam ilan edildi. Muhalif yazar hakkında "şuursuz beyinsiz", "Atatürkçülükten uzak", "hastalıklı zihniyet" yorumları yapıldı. Sert eleştirilere Özdil, "Şuursuz beyinsiz bir yazı…" başlıklı bugünkü yazısında böyle yanıt verdi:

ÖZDİL BÖYLE DALGA GEÇTİ

"Seçimin henüz kırkı çıkmadı, Ataşehir belediye başkanının eşinin, Bağdat caddesindeki rezidanstan, beş milyon dolara üç daire birden aldığı ortaya çıktı. Kupon arazi üzerinde, lebi derya manzaralı… TBMM'de milletvekili yemini ederken sol elini yumruk yaparak havaya kaldıran Ataşehir belediye başkanının eşine "bu rezidans iddiası doğru mu?" diye sormuşlar, "konut ve mülk sahibi olmak yasalara aykırı bir durum değil" demiş.

Gayet makul bi cevap yani.
Benim içime sindi.

Devlet hastanesinde diş hekimiydi.
Tutumlu bi hanımefendi demek ki.

Komplovari kafamla şuursuz ve beyinsiz olduğum için, okurlarımdan özür diliyorum.
Başta Halk tv, emeği geçenleri tebrik ediyorum. Cümleten hayırlı demokrasi şölenleri ve manzaralı rezidanslar temenni ediyorum."

TAKVİM

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılmaz Özdil'den CHP'lilere özürlü görderme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz