'li , Erdoğan'la görüştü

'la görüşen Gaziantep Milletvekili , 'koalisyon ve çözüm süreci' de dahil olmak üzere her konuyu konuştuklarını vurguladı, ancak ayrıntı vermedi.

Giriş Tarihi: 4.7.2015 15:22
HDP'li Celal Doğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştü

Gaziantep Milletvekili 'ın Erdoğan'la görüşmesi, yıpratıcı geçen seçim kampanyasının ardından HDP ile arasındaki 'ilk resmi temas' olarak görülüyor.

BBC Türkçe'nin sorularını yanıtlayan Celal Doğan görüşmeyi doğrularken, görüşme talebinin kendisinden gittiğini aktardı.

"Belediye Başkanıyken aşinalığımız, hukukumuz var. Gittik, geldik. Onun dışında da görüşmelerimiz oldu" sözleriyle tanışıklıklarını anlatan Doğan, görüşmeyi "Türkiye'nin bugünkü ortamını değerlendirme konusunda bir sohbetti" sözleriyle özetledi.

HDP milletvekili Celal Doğan, Cumhurbaşkanı ile yapılan görüşmenin "parti adına bir görüşme olmadığının" altını çizdi.

Öcalan ile görüşülmemesinin HDP'de yarattığı rahatsızlığı Cumhurbaşkanına iletip iletmediğine ilişkin soruya ise Doğan "Onlar ikili görüşme konusu. Bilgi verme şansım yok. Çok mesele konuştuk" demekle yetindi.

Doğan, konuşulan meseleleri ayrıntılandırırken örnek olarak Gaziantep'te çevre kirliliği nedeniyle tartışma yaratan Nizip Çayı'nın bile Cumhurbaşkanı ile görüşmede gündeme geldiğini aktardı.

'Koalisyonu da konuştuk ama…'

"Bir AKP-HDP koalisyonu seçeneği gündemde mi?" sorusuna ise Celal Doğan şu yanıtı verdi:

"Bunlar konuşulsa bile söyleme şansım yok, ayıp olur. Çünkü o konuda yetkili değilim."

Doğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin parti yönetiminin bilgisi dahilinde olmadığını ilşkin "kendi şahsi görüşüyle gittiğini" söylüyor. Bu nedenle parti yönetiminde bir eleştiri ya da görüş iletilip iletilmediği sorusuna ise, "Hayır yani ben biriyle görüşeceksem parti niye rahatsız olsun?" yanıtını verdi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'li Celal Doğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz