Öldürülen teröristin flash belleğinden 'nın kaçırdığı çocuklar çıktı

Terör örgütü DAEŞ'e karşı kayıpları artınca çareyi kta bulan 'nın kirli yüzü, ölü ele geçirilen bir teröristin cebinden çıkan teki fotoğraflarla tekrar ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 4.7.2015 09:32
Öldürülen teröristin flash belleğinden PKK'nın kaçırdığı çocuklar çıktı

Yakın zamanda çekilmiş fotoğraflarda kamplarındaki çocukların fazlalığı dikkat çekti. Bazı çocuklara boyları kadar uzunlukta silah taşıtıldığı, kızlara da dağda yemek ve ekmek yaptırıldığı görüldü. Çoğunluğu 13-15 yaşındaki çocukların yüzlerindeki endişe ve korku ise fotoğraflara yansıdı.

6 AYDA 4 BİN ÇOCUK...
PKK son 6 ayda özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 4 bin çocuk ve genci kaçırdı, bunların yüzde 70'ini 15 yaşından küçükler oluşturuyor. Son iki yılda ise kaçırılan çocuk sayısı 6 bin 500'ü aştı. Kaçırılan ya da kandırılan bu gençlerin yüzde 90'ı ise öğrenci.

'POLİS OLACAKSIN' YALANI
MİT, jandarma ve polis istihbarat raporlarına göre "Özerk Kürdistan kurulacak, siz de polis olacaksınız" diye kandırılan ya da silah zoruyla kaçırılan çocuk ve gençler, Diyarbakır, Bingöl, Hakkâri ve Şırnak kırsalı ile Irak'taki kamplarda, 3-4 aylık eğitim aldıktan sonra Suriye'deki Rojava ve Kuzey Irak'taki Şengal bölgelerinde DAEŞ'e karşı cepheye sürüldü.

GERİ DÖNÜŞ YOLU YOK
Kandırılarak dağa çıkarılan çocuklar ve gençler PKK'ya katıldıktan sonra ortamın kendilerine bahsedilmediği gibi olduğunu görüyorlar. Terör örgütüne girdikten sonra pişmanlık duysalar bile geri dönüş imkansız hale geliyor.

HAYATLAR BİTİYOR
Eğitim aldıktan sonra hayatlarında ilk kez silahla tanışan çocuklar ve gençler çok küçük yaşta hayatını kaybediyor. Aileleri de çocuklar- dan bir daha haber alamıyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Öldürülen teröristin flash belleğinden PKK'nın kaçırdığı çocuklar çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz