Hüseyin Gülerce'den 'Samanyolu' bombası!

Hüseyin Gülerce, Paralel Yapı'nın yayın organlarından STV'nin Tek Türkiye dizisine gelen eleştirileri örgüt lideri Fetullah Gülen'e ilettiğinde aldığı ilginç cevabı açıkladı.

Giriş Tarihi: 5.7.2015 16:22
Hüseyin Gülerce'den 'Samanyolu' bombası!

Beyaz TV ekranlarında Ortak Akıl programında konuşan Hüseyin Gülerce, Paralel çete ile ilgili çarpıcı ifşaatlarda bulundu. Gülerce, Pensilvanya bülteni Zaman gazetesi ve Paralel'in yayın organlarından STV'nin Tek Türkiye adlı dizisi hakkında örgüt lideri Fetullah Gülen ile yaptığı özel sohbeti canlı yayında anlattı.

Tek Türkiye dizisindeki milliyetçi-şoven mesajların Kürtleri rencide ettiğini ve bunun sahada cemaati zorlayan bir olgu haline geldiğini vurgulayan Hüseyin Gülerce, konuyu Gülen'e götürdüğünü açıkladı. Gülen ile yüzyüze yaptığı görüşmeyi paylaşan Gülerce, Gülen'in kendisine yalan söylediğini ima etti. "Dünyamın yıkıldığı bir andı" diyerek yaşadığı şoku ifade eden Gülerce, Gülen'in "Bana dedi ki ben de kaç defa söyledim ama değiştirmiyorlar" diyerek konuyu savuşturduğunu söyledi. Gülerce, böyle bir şeyin imkansız olduğunu vurgulayarak Gülen'in yalan söylediğini ima etti.

Gülerce, Zaman gazetesinin Ergenekon davası sürecindeki taraflı yayınlarını Gülen'e ilettiğinde ise "holigan gibi gazetecilik yapılmaz manasında" bir cevap aldığını söyledi.

İşte Gülerce'nin o açıklamalarından satır başları:

GÜLEN'DEN ZAMAN'A ERGENEKON YAYINLARI İÇİN İLGİNÇ UYARI

Ergenekon davası sürecinde Zaman gazetesinin, camia medyasının yayınları konusunda yapılan eleştirileri bizzat kendisini söyledim. Arkadaşlardan çok şikayet eleştiri geliyordu. Ben de o gün sohbet sırasında bu şekilde yapılması doğru mu diye sordum. O da bu mesele çok önemli ve peşini bırakmamak lazım. Ama bunu gazetecilik mesleğinin esaslarına göre yapalım, gazeteci gibi davranmak lazım dedi. Yani holigan gibi gazetecilik yapılmaz manasında cevap verdi.

GÜLEN DE TEK TÜRKİYE'DEN ŞİKAYETÇİYMİŞ!

Tek Türkiye dizisinde Kürt vatandaşlar rencide ediliyor diye şikayetler aldım. Gittiğimiz her yerde bize şikayet ediyorlar. Bunu Diyarbakır'daki Antep'deki bir çok noktadan arkadaş söylüyor. Bunlar camianın nabzını tutan arkadaşlar. Bende Pensilvanya'ya gittiğimde bu dizi ile ilgili eleştirileri anlattım. Bana dedi ki ben de kaç defa söyledim ama değiştirmiyorlar. Bunu izleyenlerin takdirine bırakıyorum.

DÜNYAMIN YIKILDIĞI BİR ANDI!


Yani Gülen Hidayet Karaca'ya bir şey diyecek de o yapmayacak. Ben Tek Türkiye dizisinde Kürtlerin rencide edildiğini ve bunun camiaya zarar verdiğini Fetullah Gülen'e söyledim. Benim dünyamın yıkıldığı bir kaç andan biridir bu. Bana deseydi ki 'haklısın Hüseyin Bey, arkadaşlar ile konuşayım' tamam, Ama 'söyledim değiştirmediler' dedi. Böyle bir şey mümkün mü? (İnternet haber)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüseyin Gülerce'den 'Samanyolu' bombası!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz