Ataşehir'de skandal! Parsel parsel yağmaladılar

Ataşehir Belediye Başkanı ve ’li milletvekili eşi Gamze İlgezdi, bir inşaat firmasıyla ortak olarak belediye arazisine inşa etmiş.

Giriş Tarihi: 9.7.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 9.7.2015 12:21
Ataşehir'de skandal! Parsel parsel yağmaladılar

'li Ataşehir Belediyesi Başkanı 'nin Küçükbakkalköy'deki arazide, bir inşaat firmasıyla kat karşılığı ortak inşaat yaptırdığı ortaya çıktı. Ataşehir'de belediye başkanı ile firma ortaklığıyla inşaat yapılmak istenen 1928 nolu parselin 1/4 hissesi B.M isimli vatandaş, 3/4 oranda hissesi ise Ataşehir Belediyesi adına tescilliydi.

DEVİR TEZGAHI
B.M adına kayıtlı hisse 21 Aralık 2010 günü Büyük Uzunlar inşaat şirketi tarafından satın alındı. Bu hisseye karşılık aynı gün Başkan İlgezdi'ye ait Erguvan Sitesi B Blok'ta bulunan 5 ve 6 holu daireler B.M ve oğlu M.M'ye devredildi. Parselde hak sahibi olan E.Y. isimli bir vatandaş da, 2011'de hissesini Uzunlar İnşaat'ın sahiplerinin kuzeni olan Nuran Kahvecioğlu'na sattı. Aynı gün yine İlgezdi adına kayıtlı Erguvan Sitesi 8 ve 12 nolu daireler E.Y.'ye devredildi.

EN AZ 500 BİN DOLAR
Belediye arazisinin parsel parsel yağmalandığı bu araziye bitişik 1928/9 parselin ortaklarının ise Battal İlgezdi ve milletvekili eşi Gamze İlgezdi ile Büyük Uzunlar isimli inşaat şirketi olduğu ortaya çıktı. Aynı yıl içinde bu iki parsel de encümen kararıyla birleştirildi. İşlemin ardından hemen inşaat ruhsatı alınıp Buz adında 23 katlı bir gökdelen inşa edildi. Halen inşaatı devam eden binada en ucuz daire fiyatı 500 bin ABD Dolarından başlayıp 1 milyon 500 bin ABD dolarına kadar çıkıyor.

(Kaynak: Yeni Şafak)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Ataşehir'de skandal! Parsel parsel yağmaladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz