Kandil'den talimat alan 'li vekilden askere ağır hakaret

Kapalı kapılar ardında kirli planlar yapan CHP, Aydın Doğan ve Paralel örgüt 7 Haziran seçimi öncesinde üzerinden siyaset dizaynına kalkıştılar. Seçim öncesi cici çocuk gibi gösterilen ve CHP Genel Başkan Yardımcısının bile oy verdiği HDP'nin vekilleri her geçen gün yeni bir skandala imza atıyor... Son olarak HDP'nin Şırnak Milletvekili Türk askerine ağır hakaretler etti...

Giriş Tarihi: 10.7.2015 10:27 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 10:53
Kandil'den talimat alan HDP'li vekilden askere ağır hakaret

Şırnak'ın Uludere ilçesinde 'lı istihbaratıyla yanıltılarak tarafından bombalanan 34 kişinin mensup olduğu Encü ailesinden 'nin Şırnak Milletvekili , önceki gün PKK'nın talımatıyla düzenlenen gösteriye katıldı. Şırnak'ın Uludere ilçesindeki eylem sırasında askerin yolunu kesen Encü, kendisine ve gazetecilere saldırıldığını öne sürdü.

Paralel Yapı'nın desteklediği Cumhuriyet de bunu manşetinden 'Devlet dayağı' diye verdi. Gerçekler ise olay sırasındaki bir askerin çektiği videoyu Youtube'ye koymasyıla ortaya çıktı.Videoda HDP'li Milletvekili Ferhat Encü ile askerler arasında şu diyalog geçiyor:

HDP'li Encü: "Siz pissiniz defolun gidin yani. Bana silah çekerek burada eşkiyalık yaptınız. Teröristlik yaptınız. Beni darp ettiniz"

Asker: "Biz Silahlı Kuvvetlerin gücünü lekelemeyiz"

Encü: "Siz zaten lekelisiniz daha önceden de lekeliydiniz."

Asker: "Siz bize defol git diyemezsiniz"

Encü: "Aynen defol git..."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kandil'den talimat alan HDP'li vekilden askere ağır hakaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz