bu malzemeyi gözünden tanır mı?

Milyon dolarlık rezidanslarını 'Ben zaten varlıklıydım' diye savunan Ataşehir Belediye Başkanı , belediyenin döşettiği için 1.6 milyon lira harcatmış! 'Malzemeyi gözünden tanırım' diyen 'nın İlgezdi'nin lüks makam odası için ne diyeceği merak konusu oldu.

Giriş Tarihi: 11.7.2015 12:12 Güncelleme Tarihi: 11.7.2015 12:13
Mimarlar Odası bu malzemeyi gözünden tanır mı?

Rezidans skandalının ardından bir apartman parasıyla kendine yapan Ataşehir Belediye Başkanı , kasadan lara 1 milyon 600 bin lira ödemiş! Şimdi gözler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki masaya 240 bin lira yalanını uyduran 'nda.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin lüks merakı dudak uçuklattı. 2013'te TOKİ tarafından belediyeye bağışlandıktan sonra yapılan yeni binaya taşınan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, başkanlık makamındaki koltuklar için belediyenin kasasından adeta bir servet ödedi.

TEK FİRMA KATILDI

İlgezdi'nin makam odasındaki lüks mobilyalar için 7 Haziran 2013'teki ihaleye tek firma katıldı. Yaklaşık maliyetin 1 milyon 635 bin 394 lira olarak belirlenen ihaleyi Koç Büro Mobilyaları İnş. San. L.ŞTİ. 1 milyon 600 bin lira ile kazandı. Başkanlık makamına ödenen para vatandaşların da tepkisini çekince İlgezdi'nin görüşmelerini başka yerlerde yaptığı öğrenildi.

ÖNERGEYE CEVAP VERMEDİ

AK Partili meclis üyeleri, İlgezdi'nin harcanmasıyla ilgili soru önergesi verdiği ama başkanın cevap vermediği ortaya çıktı. Son yerel seçimlerde AK Parti'den Ataşehir Belediye Başkan adayı olan Nimetullah Topu da makam mobilyalarının peşine düşmüş.

Adrese teslim ihale

Nimetullah Topu, Başkan İlgezdi'nin 10 daire fiyatına bir makam odası donattığını söyleyerek şöyle konuştu: Biz konuyu Kamu İhale Kurumu'ndan araştırdık. Sadece bir firmanın ihaleye girdiği ve ödenen rakamın 1 milyon 600 bin lira olduğunu gösteren belgeyi elde ettik. Bu mobilyalar belediye binası 1 yıllık iken alındı. Bu para Ataşehirlilere ait olan, hesabının verilmesi gereken bir para. Dönemin Başbakanı Erdoğan'ın meclisteki makamında yaptırdığı tadilat için soru önergesi veren 'li vekillerin buna sessiz kalması manidardır.

Mimarlar Odası ne diyecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Beştepe Külliyesi'nde din adamlarına verdiği iftar yemeğinin masasının 240 bin liraya mal olduğunu söyleyen Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan'ın Ataşehir Belediyesi'nin 1 milyon 600 bin liralık mobilyalarıyla ilgili nasıl bir tavır takınacağı merak konusu?

Dayakçılar serbest

Kadıköy'de, CHP'li İstanbul Belediye Meclis üyesi Hüseyin Sağ'ı döven Cumhur T., Cüneyt K. ve Resul G. ifadelerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (Akşam)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Mimarlar Odası bu malzemeyi gözünden tanır mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz