ne koydular

Demirtaş'ın hedef gösterdiği İstanbul Basın express yolundaki binasında paniği yaşanıyor.

Giriş Tarihi: 24.7.2015 13:19 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 14:58
Star gazetesine bomba koydular

İstanbul Basın Express yolunda bulunan binasına terör örgütleri tarafından zaman ayarlı konuldu.
Güvenlik görevlilerinin vardiya değişimi esnasında Star gazetesi binasının girişine konulmuş bombayı fark ettiği ve ardından bomba imha ekiplerine haber verildi.

Star Medya Grubu binasının girişine bırakılan zaman ayarlı bomba..

Zaman ayarlı parça tesirli

Bomba imha uzmanlarının MLKP bayrağıyla birlikte bırakılan ve zaman ayarlı olduğu tespit edilen parça tesirli bombayı imha etti.

Star gazetesi binasına konulan zaman ayarlı bombanın yanında terör örgütü MLKP'ye ait bayrak bulundu. MLKP bayrağının üzerinde "Kadınları susturamazsınız Işık'ça çoğalırız" sloganı yazdığı görüldü.

Güvenlik güçleri, bombanın binaya nasıl konulduğunu tespit etmek için geniş çaplı bir araştırma başlattı.

"Hedef öğle yemeğine giden personeldi"

Star Medya Grubu'ndan yapılan açıklamada, bombanın öğle yemeğine giden personeli hedef aldığı kaydedildi. Star'ın açıklamasında bir süredir Doğan Grubu, paralel yapı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş tarafından hedef gösterildikleri de vurgulandı.
Yapılan açıklama şöyle: "Star Medya Grubuna bağlı 24 Televizyonu ve Star Gazetesi'nin bulunduğu binanın bahçesine bugün öğle saatlerinde bir bomba bırakılmıştır. Zaman ayarlı ve basınç tesirli bomba medya grubumuzun güvenlik görevlilerince fark edilmiş, bomba imha uzmanlarının başarılı çalışması sonucu hedefine ulaşmadan imha edilmiştir. Star Medya Grubunun yemekhanesinin bulunduğu giriş katının hemen yanına saat 11'de, dışarıdan atılmak suretiyle bırakılan bombanın öğle yemeğine gelen personelimizi hedef aldığı aşikârdır. Gerçekleri açıklamaktan, Türkiye üzerinde oynanan gayri milli oyunları deşifre etmekten bir an bile geri durmayan Star Medya'yı bomba ile susturmaya çalışan terör gruplarının bu çabalarının beyhude olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.Terör grupları hedeflerine bomba ile ulaşmak isterken, onları yaptıkları yayınlarıyla "motive" eden, 24 Televizyonu ve Star Gazetesini açıkça hedef gösteren başta Doğan Grubu ve paralel yapı medyası olmak üzere, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a da bir hatırlatma da bulunmak isteriz. Türkiye'nin gayri milli unsurlara teslim edilmesini hedefleyen her türlü hamle, karşısında Star Medya Grubunu bulacaktır. Ne bomba ne açık ya da gizli tehditler bizi ülke sevdasından, gayri milli projeleri deşifre etmekten ve bu yönde haber yapmaktan alıkoyamayacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Star gazetesine bomba koydular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz