'den 'a çok sert tepki!

'ın, 'nin 'taki PKK hedeflerine yönelik operasyonları için "toprak bütünlüğümüzü tehdit ediyor" açıklamasına Türkiye'den çok sert tepki geldi.

Giriş Tarihi: 31.7.2015 15:06
Türkiye'den Irak'a çok sert tepki!

Açıklama şöyle devam etti: " Hükümeti her ne kadar Irak topraklarından 'ye yönelik herhangi bir saldırıya izin vermeme taahhüdünü vurgulasa da, bunun gereğinin yerine getirilemediği ve Irak topraklarında çok sayıda silahlı PKK militanının yıllardır barınmaya devam ettiği aşikardır. Bu taahhüdü uygulayamayan, topraklarının üçte biri bir terör örgütünün kontrolünde olan ve sınırlarını kontrol altında tutma imkanı bulunmayanların, ülkemizin, vatandaşları ve güvenlik güçlerine karşı silahlı eylemler gerçekleştiren PKK terör örgütüyle mücadelesine karşı tavır sergilemelerini anlamak da kabul etmek de mümkün değildir"

Irak Başbakanı Haydar el Ibadi'den Türkiye'nin operasyonlarına tepki gelmişti. Ibadi Twitter hesabından, "Türkiye'nin Irak topraklarına düzenlediği hava saldırıları tehlikeli bir gerginlik yarattığı gibi Irak'ın toprak bütünlüğüne de tehdit oluşturmaktadır" demişti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'den Irak'a çok sert tepki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz