Doğan medyasının açıklamasına tepki yağıyor

17 Aralık operasyonundan sonra Fetullahçı Terör Örgütü’nü, Savcı Kiraz’ın şehit edilmesinde DHKP-C terör örgütünü, 7 Haziran’dan sonra terör örgütünü destekleyen Aydın Doğan medyası bugün kendi okurlarını bile güldüren bir basın bildirisini birinci sayfadan yayınladı. Tepki toplayan yayınları nedeniyle okurlarından özür dilemesi gereken Doğan medyası, SABAH’a ve özgür medyaya hakareti tercih etti. AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve Star yazarı Cem Küçük bu basın bildirisine tokat gibi cevap verdi.

Giriş Tarihi: 1.8.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 1.8.2015 15:14
Doğan medyasının açıklamasına tepki yağıyor

Çağlayan Adliyesi'nde Mehmet Kiraz'ın DHKP-C militanları tarafından şehit edilmesi ile sonuçlanan eylemin görüntülerini hiçbir sansüre tabi tutmadan, okurlardan gelen tüm uyarı ve tepkilere rağmen manşetine taşıması Doğan medyanın terör örgütlerine verdiği ilk destek değildi.

SAVCI KİRAZ'IN FOTOĞRAFINI YAYINLAYARAK DHKP-C PROPAGANDASI YAPMIŞTI

DHKP-C militanlarının propaganda amaçlı basına servis ettiği görüntüleri manşetten vererek büyük bir ihanete imza atan Hürriyet, önce Basın meslek örgütleri tarafından kınanmış ve savcılık Doğan medya gurubu hakkında soruşturma başlatmıştı.

HÜRRİYET, 'NIN ÜSTLENDİĞİ EYLEMLERİ BİLE TÜRKİYE'YE YIKMAYA ÇALIŞTI

7 Haziran seçimlerinde HDP'nin PKK ile bağlantısını perdeleyerek adeta HDP medyasına dönüşen Doğan Yayın Grubu, 7 Haziran seçimlerinden sonra PKK terörünü aklayan bir yayın politikası izledi. PKK'nın üstlendiği kanlı saldırıları bile Türkiye devletinin üzerine yıkmaya çalışan bir yayın politikası izleyen Doğan medya, Türk ordusunun PKK operasyonlarını AK Parti'nin oyunu arttırmak için gerçekleştirdiği yalanını yaymaktan da geri durmadı. Türk Ordusu'nun operasyonlarını oy kaygısı ile yaptığını "OY ANAM OY" manşeti ile okurlarına duyurarak alçak bir algı operasyonuna imza attı.

BİLDİRİYİ YAYINLADIKLARI GÜN BİLE TSK'YA SALDIRIP PKK'YI AKLADILAR!

Bugün ise hiçbir şey olamamış gibi bir bildiri yayınlayarak "biz teröre karşıyız, bize kimse ayar veremez" bildirileri yayınlayan Aydın Doğan medyası, okurlarını aptal yerine koymaya devam ediyor. Bu bildirinin yayınlandığ gün bünyesinde faaliyet gösteren Radikal.com.tr'de Türk ordusuna saldırıya devam edilirken PKK'yı aklama operasyonunun dozu daha da arttırıldı. Radikal yazarı Cengiz Çandar, Doğan Medya'nın yaptığı açıklamayı yalanlarcasına PKK operasyonlarının MİT tarafından yapıldığını ima eden bir yazı kaleme aldı.

METİN KÜLÜNK: HÜRRİYET İTİRAF ETMİŞTİR

Hürriyet başta olmak üzere Doğan Grubu gazetelerinin 'Terör ve Medya Terörü' başığıyla ilk sayfalardan verilen açıklamaya AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk sert teki gösterdi.

İşte Külünk'ün Sabah.com.tr'ye yaptığı açıklama; Hürriyet kendisine ve gazeteciliğine ayna tutmuştur. Ve tarihte yaptığı bütün eylemlerini itiraf etmiştir. 28 Şubat, 12 Eylül 27 Mayıs'ta atılan manşetleri kimse unutmadı. Hürriyet bütün bu yaptıklarının medya terörü olduğunu itiraf etmiştir.

"SUÇ ÜSTÜ BEYANNAMESİDİR"

Kendisi gibi düşünmeyen gazetecilere, siyasilere ve demokrasiye karşı attığı manşetlerden sonra bu açıklama Hürriyet için bir suç üstü beyannamesidir.

"DAĞDAKİ TERÖRİSTİN AKLISIN"

PKK terörüyle yan yana değiller zaten halk Hürriyet'in Kandil'de olduğunu söylemiyor. Millet sen dağdaki teröristin aklısın ona hüküm alanı sağlayan akılsın diyor.


CEM KÜÇÜK: HER ŞEY FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ'NÜ DESTEKLEMELERİYLE BAŞLADI

Bütün bu gerçeklere rağmen pişkin basın bildirilerine imza atarak "biz de terör örgütüne karşıyız" bildirileri yayınlayan Aydın Doğan medyasına Star gazetesi yazarı Cem Küçük sert tepki gösterdi. Sabah.com.tr'ye bir açıklama yapan Cem Küçük sert ifadeler kullandı:

AHMET HAKAN VE EYÜP CAN ÇETE NE İSTERSE ONU YAZDI

"Doğan Grubu ve bünyesindeki yazar ve yayın organları son 2 yıldır terör gruplarını açıkça destekliyor. 17 Aralık'tan 30 Mart seçimlerine kadar Hürriyet radikal CNNTurk Kanal D açıkça Fethullahci Terör Örgütünü desteklediler. Grubun yazarları başta Ahmet Hakan ve o dönem radikalin başındaki Eyüp Can paralel çete ne isterse onu yazdılar.

CNN TÜRK'TE ÖRGÜT PROPAGANDASI YAPTILAR

Sonra bundan sonuç alamayınca HDP ve Demirtaş'ı desteklediler. Ahmet Hakan Şirin Payzın ve CNN Turk her gün Kandil'in propagandasını yaptılar. PKK'yı açık açık desteklediler. HDP'ye oy ver kurtul tarzı programlar her gün CNN Türk ekranlarindaydı.

"PKK SİZİ BOĞAR" DİYEN ADAMI TV'DE AKLADILAR

En son PKK'yı destekleyen Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan CNN Türk ekranlarında kendini akladı. Doğan grubu PKK'yı gül dağıtan bir Kanarya Sevenler Derneği gibi sundu. Türkiye'de herkes biliyor ki Aydın Doğan ve adamları Erdoğan nefreti yüzünden DAEŞ'i bile destekler.

Kaynak: Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğan medyasının açıklamasına tepki yağıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz