'nın ailesi böyle kurtarıldı

Terörün acı yüzü ve futbolun gücü birleşti bu hikayede... 'un bu sezon en flaş transferi olan Stephane 'nın ailesinin yaşadığı köye, bir süre önce (Eğitim Haram) terör örgütü saldırmıştı.

Giriş Tarihi: 5.8.2015 15:45
Mbia'nın ailesi böyle kurtarıldı

İnsanları katleden teröristlerin kanlı infazlarının görüntüleri; tüm dünyayı olduğu gibi lu'yu da dehşete düşürmüştü. Saldırı fotoğrafları ile iyice telaşlanan , durumu Yönetimi'ne aktarmıştı. Ailesinin hayatından endişe eden Mbia, Bordo-Mavililer'den yardım istemişti.

Bunun üzerine Mbia'dan sakin olmasını isteyen yönetim, yıldız oyuncuya ailesini kurtarmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Hemen Dışişleri Bakanlığı ile iletişime geçen yöneticiler, Ankara'ya giderek durumu yetkililere iletti. Harekete geçen Dışişleri Bakanlığı, Kamerun Büyükelçiliği ile temas kurarak Mbia'nın ailesinin güvenli bir bölgeye aktarılmasını sağladı. Vize ve ulaşım işlemleri de kısa sürede tamamlanan aile, dün akşam saatlerinde Türkiye'ye geldi.

"BORCUMU SAHADA ÖDEYECEĞİM"
Trabzon Yönetimi'ne teşekkür eden Mbia, "Bu yardımınızı hayatımın sonuna kadar asla unutmayacağım. Sizlere çok teşekkür ederim. Başta başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu olmak üzere hepinize minnettarım. Annem, babam ve iki kardeşim şu an emin ellerde. Artık kafam rahat ve kendimi tamamen futbola vereceğim. Bu iyiliğinizin karşılığını sahada ödeyeceğim" diye konuştu.

Habertürk

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Mbia'nın ailesi böyle kurtarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz