Baba-oğul Sarıgül'ler ihraç yolunda

yönetimi, Şişli, Ataşehir ve Beşiktaş belediyelerindeki yolsuzluk iddiaları hakkında komisyon kurulmasına karar verdi. CHP’ye yakın kulislerde komisyon raporuna göre Mustafa Sarıgül ve Emir Sarıgül’ün CHP’den ihraç edileceği konuşuluyor. Aynı kaynaklara göre ucu Kemal Kılıçdaroğlu’na dokunan Ataşehir Belediyesi ve Fetullah Gülen’e bağlılık yemini eden Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’a dokunulmayacak.

Giriş Tarihi: 6.8.2015 15:33 Güncelleme Tarihi: 6.8.2015 16:43
Baba-oğul Sarıgül'ler ihraç yolunda

AMAÇ KILIÇDAROĞLU'NU RAHATLATMAK!
, Şişli ve Ataşehir, Beşiktaş Belediyelerinde ayyuka çıkan yolsuzluk iddiaları ile ilgili olarak komisyon kurulmasına karar verdi. Kararı veren . Komisyonun kurulmasındaki zamanlama hayli manidar... Zira koalisyon görüşmelerinin arefesinde Kılıçdaroğlu'nun elinin rahatlatılması açısından bu komisyonun kurulması önemliydi.

CHP YOLSUZLUKLARDAN BUNALDI ÇIKIŞ YOLU ARIYOR
Seçimler öncesinde yolsuzluk iddiaları ile bunalan CHP yönetimi sonunda çıkış yolunu Kemal Kılıçdaroğlu koordinasyonunda komisyon kurmakta buldu. Komisyon çalışmalarına hemen başlayacak, başta Ataşehir, Şişli, Beşiktaş ve yolsuzluk iddiaları bulunan diğer belediyelerdeki iddiaları araştıracak, ilgili kişileri birinci elden dinleyecek.

BABA OĞUL SARIGÜL'E İHRAÇ YOLU
CHP üst yönetimi konu kendilerine sorulduğunda; ilgili komisyonun kurulmasında Mustafa Sarıgül'ün şeffaf olmamasını gerekçe gösteriyor. Şişli Belediyesinde Emir Sarıgül'ün Belediye Başkanı Hayri İnönü'yü tehdit ettiği kamera kayıtlarına yansımış ve Hayri İnönü Mustafa Sarıgül'ün kendisini vurdurmak için mafya ile anlaştığını iddia etmişti. Mustafa Sarıgül'ün 7 Haziran seçimlerinde listelerde arkalara atılmasını ve seçilememesini hazmedemediği biliniyor. Sarıgül'ün Anadolu gezilerini, CHP örgütünü ziyaretlerini sürdürdüğünü gözleyen CHP üst yönetiminin bu çalışmalarından rahatsız olduğu biliniyor. Parti üst yönetimi komisyonun raporunu haklı bulduğu takdirde baba-oğul Sarıgüllerin ihracı gündeme gelebilir.

SARIGÜL 2004'TE DE İHRAÇ EDİLMİŞTİ
CHP içinde 11 Yıl öncesindeki mekanizmanın tekrar harekete geçtiği gözleniyor. 2004 yılında da komisyon kurulmuş ve komisyon raporu sonrasında iddialar için ''ciddi bir temel sorun'' denmiş ve Mustafa Sarıgül parti disiplini tarafından CHP'den ihraç edilmişti.

ATAŞEHİR'DEKİ SKANDAL KILIÇDAROĞLU AİLESİNE SIÇRADI
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve çevresine sıçrayan yolsuzluk iddialarının hemen ardından 'nde yolsuzluk skandalları patlamıştı. Ataşehir Belediyesi'ndeki yolsuzluk skandalının Kılıçdaroğlu ailesine ve parti yönetimine sıçraması nedeniyle Battal İlgezdi'nin yerinin sağlam olduğu konuşuluyor.

BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI GÜLEN'İN KORUMASINDA
Fetullah Gülen'in koruması altında olan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın da komisyon tarafından aklanacağı CHP kulislerinde konuşuluyor. Murat Hazinedar'ın geçtiğimiz haftalarda bir konuşması haber sitelerinde geniş yankı uyandırmıştı. Hazinedar bu konuşmada "Gülen hareketinin hizmetkarı" olduğunu açıklıyordu. Hazinedar'ın Beşiktaş Belediye Başkanlığı'na adaylığının açıklanması parti içinde "Fetullahçı adayın partimizde ne işi var" tartışmasına neden olmuştu. Bu bağlantısını hiçbir zaman gizlemeyen Hazinedar'ın Gülen'in korumasında olduğu biliniyor.

Kaynak: Sabah.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Baba-oğul Sarıgül'ler ihraç yolunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz