Tarlada çalışarak Hukuk fakültesi kazandı

'da çiftçilikle uğraşan ailesine yardım amacıyla kendi seralarında domates toplarken bir yandan da üniversiteye hazırlanan Tuğba Bilgin büyük bir başarı örneği gösterdi. Dershaneye gitmeden kendi imkanlarıyla sınava hazırlanan Bilgin çok istediği hukuk fakültesini kazandı.

Giriş Tarihi: 10.8.2015 16:01
Tarlada çalışarak Hukuk fakültesi kazandı

merkeze bağlı Deregümü Köyü'nde çiftçilikle uğraşan Yaşar ve İlknur Bilgin çiftinin kızı Tuğba, ailesinin ekonomik durumu nedeniyle dersaneye gidemedi. mezunu Tuğba Bilgin, okuldaki etütlerle üniversite sınavına hazırlanırken, ailesine de üretim yaptıkları serada domates toplayarak yardım etmeye çalıştı. 2015 'de TM3 puan türünde 398.557 puanla 13 bin 803'üncü olan Tuğba Bilgin, SDÜ Hukuk Fakültesi'ni kazandı.

'ÇOK İSTEDİĞİM FAKÜLTEYİ KAZANDIM'
Okuldaki etüt dersleri ve evdeki çalışmasıyla başarıyı yakaladığını söyleyen Tuğba Bilgin, ailesinin ekonomik durumu iyi olmadığı için dersanelerden faydalanamadığını belirtti. En büyük hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını kaydeden Tuğba Bilgin, "Şu an çok mutluyum. Hem üniversite yaşantısına başlıyorum hem de çok istediğim fakülteyi kazandım. Ailem başta olmak üzere tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum" dedi.

'BU ÇOCUKLAR KEŞFEDİLMELİ'
Gazi Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Lokman Kaplan da arka sıralardan elleri yükselen Ayşe, Fatma ve Mehmet'lerin keşfedilmesi gerektiğini aktardı. Kaplan, "Arka sıralarda oturan çocuklar var. Onlar keşfedilmeyi bekliyor. Eli nasırlı, eli harman tutmuş köy çocukları. İşte Tuğba. Deregümü Köyü'nden çıkmış, köy çocuğu. Tamamen okulun verdiği etütlerle bu başarıyı yakaladı. Şimdi SDÜ Hukuk Fakültesi'ni kazandı. Çok mutluyuz. Tuğba gibi birçok öğrencimiz aynı başarıyı gösterdi" diye konuştu.


BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarlada çalışarak Hukuk fakültesi kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz