roketinde Alman izi

Adana'da çöplükten çıkan tanksavar kartuşları, terör örgütünün kullandığı silahların menşei hakkında kritik bir ipucu verdi: 'nın Peşmerge'ye verdiği roketleri ele geçiren , terör saldırılarında bu silahları kullanıyor.

Giriş Tarihi: 17.8.2015 15:17
PKK roketinde Alman izi

ile savaşta peşmergeyi MILAN füzeleriyle donatan 'nın silahları 'nın eline geçti. Son saldırılar iddiaları doğruluyor.

PKK'nın son zamanlarda zırhlı araçlara gerçekleştirdiği füze saldırılarında ağır hasar vermesi ve şehit sayısının artması üzerine güvenlik birimleri alarma geçti.

SPIEGEL GÜNDEME GETİRDİ


DAEŞ ile savaşta Irak'taki peşmerge birliklerini MILAN anti tank füzeleri ve tahrip gücü yüksek 'DM51A1' model el bombalarıyla donatan Almanya'nın bu silahları PKK'nın eline geçmiş olabilir. Alman Der Spiegel Dergisi, geçtiğimiz şubat ayındaki sayısında 'Almanya'nın peşmergeye gönderdiği silahlar PKK'nın eline geçti' başlığıyla PKK'nın peşmergeden silah aldığı iddialarını gündeme getirmişti.

GÖRÜNTÜLERİ YAYIMLANDI

2 gün önce de Adana'daki bir çöplükte kullanılmış MILAN füzesi kartuşları bulunmuş, polis füze kartuşlarının üzerindeki seri numaları takibe almıştı. Spiegel TV'nin yayımladığı video görüntülerinde ise PKK militanlarının Almanya tarafından gönderilen silah sandıklarını gösterdikleri açıkça ortaya çıkmıştı.

MILAN FÜZESİ NEDİR?

Alman-Fransız ortak yapımı MILAN anti tank füzesi, 1970'lerde modern tankların savaş alanına girmesiyle tasarlanmış, uzaktan bir kablo yardımıyla kontrol edilebilen ve 2000 metre menzili bulunan MILAN füzesi helikopterlere karşı da kullanılabiliyor.

(Akşam)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK roketinde Alman izi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz