Davutoğlu'ndan ve 'ye açık çağrı

Başbakan , TBMM içinden bir hükümet kurmak ve erken seçim kararı almak için ve 'ye çağrıda bulunarak "2 ay birbirimize tahammül edemeyecek miyiz?" dedi

Giriş Tarihi: 21.8.2015 09:32
Davutoğlu'ndan CHP ve MHP'ye açık çağrı

Başbakan , ve 'ye kritik bir çağrıda bulundu. toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Davutoğlu, şunları kaydetti:

MUHALEFETE ÇAĞRI: 24 Ağustos günü gelmeden önce, TBMM içinden bir hükümet çıkamadığı için Sayın Cumhurbaşkanımızın, erken seçim kararı almasına mahal bırakmaksızın gelin biz görevimizi yapalım ve TBMM içinden bir hükümeti, erken seçim kararını da TBMM içinde alarak vazifemizi yapalım.

BİRARAYA GELELİM: Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Bahçeli'ye çağrıda bulunuyorum, en kısa zamanda, nerede ve hangi şartlarda isterlerse bir araya gelmeye hazırım. İstedikleri gündemle oturmaya hazırım. Yeter ki millet "bizim görev verdiklerimiz sorumluluktan kaçtı" demesin. Üçlü olarak oturmaya, erken seçim için gerekli olan yasal ve anayasal zemini konuşmaya, hangi düşünceleri varsa bunu tek tek ele almaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Sayın Bahçeli hep Cuma'dan bahsetti. Yarın (bugün) mübarek cumadan sonra nerede istiyorlarsa buluşalım.

TERÖRE EN İYİ CEVAP: 2 ay birbirimize tahammül edemeyecek miyiz, 2 ay aynı masa etrafında oturamayacak mıyız? Birinci yol budur. Bunun olmasını ümit ederim. Ama bu yapılmaz da polemiklerle AK Parti'yi köşeye sıkıştırayım, Cumhurbaşkanlığı makamı üzerinden yeni bir tartışma başlatarak seçime gideyim hesabı yapılırsa, millet bu çağrılara kulağını tıkayanlara dersini verir.

28 ŞUBAT MANTIĞI: Milletimiz söz konusuysa biz egolarımızı bir kenara bırakırız. Her teklife "hayır" dedikten sonra çıkıp sıkıyönetim talebinde bulunmak, 'TBMM içinde çözüm üretelim' dedikten sonra çıkıp MGK zeminine olayları çekmeye çalışmak, 28 Şubat mantığı gibi bir mantıktır.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan CHP ve MHP'ye açık çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz