'ye şoku!

İmralı heyetine İmralı'dan veto! Sürecin sekteye uğramasından 'yi de sorumlu tutan , "Hasbihale gelmeyin" diyerek görüşmeyi istemedi. Öcalan'ın HDP'ye süreci iyi yönetemediği ve seçim sonrası AK Parti'ye yönelik sert tavır için kızgın olduğu öğrenildi.

Giriş Tarihi: 22.8.2015 11:25 Güncelleme Tarihi: 22.8.2015 11:44
HDP'ye Öcalan şoku!

Çözüm sürecinin baltalanmasına hayıflanan , kendisini ziyaret etmek isteyen 'lilere seslendi: Hal hatır sorulup hasbihal edeceğim görüşmeye ihtiyacım yok!

Tırmanan terör saldırılarıyla birlikte İmralı ziyaretleri askıya alınan HDP heyetine, Abdullah Öcalan'ın da açık tavır koyduğu ve çözüm sürecinin kesintiye uğramasına sebep olan gelişmelerden HDP'yi de sorumlu tuttuğu ortaya çıktı. Öcalan'ın, "benim hal hatır sorma görüşmelerine ihtiyacım yok. Hasbihal için ziyaret edecekseniz bana gelmeyin" mesajı gönderdiği öğrenildi. Terör örgütü ile arasına mesafe koymadığı için İmralı'ya gidişlerine izin verilmeyen HDP heyetine, çözüm sürecini iyi yönetemedikleri gerekçesiyle Öcalan'ın da tepki gösterdiği ve süreci rayına oturtacak adımlar atılmadığı takdirde görüşme yapmak istemediği belirtildi.

ÇÖZÜM KONUŞMUYORSUNUZ

Akşam gazetesinin ulaştığı kaynaklar, Öcalan'ın, çözüm sürecini donduran gelişmelerden sürecin tüm aktörlerini sorumlu tututuğu, bu kapsamda HDP ve 'ya yönelik önemli eleştiriler dile getirdiğini vurguladılar. Öcalan'ın, seçim öncesi ve sonrası HDP'den yapılan ve AK Parti ile koalisyon seçeneğini sıfırlayan sert açıklamalarından da rahatsız olduğu kaydedildi.

Star.com.tr

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'ye Öcalan şoku!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz