Öcalan'dan 'ye: Hal hatır sormak için gelmeyin

Çözüm sürecinin baltalanmasına hayıflanan Öcalan, kendisini ziyaret etmek isteyen 'lilere seslendi: Hal hatır sorulup hasbihal edeceğim görüşmeye ihtiyacım yok!

Giriş Tarihi: 22.8.2015 12:47
Öcalan'dan HDP'ye: Hal hatır sormak için gelmeyin

Tırmanan terör saldırılarıyla birlikte İmralı ziyaretleri askıya alınan heyetine, Abdullah Öcalan'ın da açık tavır koyduğu ve çözüm sürecinin kesintiye uğramasına sebep olan gelişmelerden HDP'yi de sorumlu tuttuğu ortaya çıktı. Öcalan'ın, "benim hal hatır sorma görüşmelerine ihtiyacım yok. Hasbihal için ziyaret edecekseniz bana gelmeyin" mesajı gönderdiği öğrenildi. Terör örgütü ile arasına mesafe koymadığı için İmralı'ya gidişlerine izin verilmeyen HDP heyetine, çözüm sürecini iyi yönetemedikleri gerekçesiyle Öcalan'ın da tepki gösterdiği ve süreci rayına oturtacak adımlar atılmadığı takdirde görüşme yapmak istemediği belirtildi.

ÇÖZÜM KONUŞMUYORSUNUZ

Akşam gazetesinin haberine göre, Öcalan'ın, çözüm sürecini donduran gelişmelerden sürecin tüm aktörlerini sorumlu tututuğu, bu kapsamda HDP ve 'ya yönelik önemli eleştiriler dile getirdiğini vurguladılar. Öcalan'ın, seçim öncesi ve sonrası HDP'den yapılan ve ile koalisyon seçeneğini sıfırlayan sert açıklamalarından da rahatsız olduğu kaydedildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Öcalan'dan HDP'ye: Hal hatır sormak için gelmeyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz