150 ülkede Türkiye'yi karalama timi kurdular

17-25 Aralık darbe operasyonu sonrası deşifre olan FETÖ, Türkiye'ye karşı 150'den fazla ülkede twitter üzerinden karalama örgütü kurmuş.

Giriş Tarihi: 23.8.2015 13:12 Güncelleme Tarihi: 23.8.2015 14:13
150 ülkede Türkiye'yi karalama timi kurdular

Paralel yapının tüm dünyadaki faaliyetleri hakkında haberlere yer veren resmi siteleri 'hizmetnews.com'da şoke eden haber! FETÖ'nün 17 Aralık'ın ardından 150'den fazla ülkede eş zamanlı Türk hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında karalama kampanyaları yaptığını yazan haberde Twitter'da bu kampanyaları hashtag (en çok okunan-tartışılan başlık) haline getirdiklerini ortaya koyuyor. Dershanelerin kapatılması konusunda hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtı kampanya yaptıklarını yalanlayan paralel yapı 17 Aralık darbe girişiminin ardından tüm dünyada yaptıklarını şu şekilde anlatıyor: 17 Aralık ertesi hizmet hareketi gönüllüleri takipçilerine yeni trend topic'ler sunarak her gün hashtag yapıyorlar. Hizmet hareketinin bu eylemleri patlama yaptı. Bu patlamada dünyayı sarstı.

Patronundan çaldığı paralarla alem yapıyor

ÖNCE İTİRAZ SONRA İTİRAF

Twitter'in mavi kuş sembolünün Türkiye'de kafese tıkılmak istendiğini belirten haberde Gezi Parkı olayları için şöyle denildi: AK Parti karşıtı olarak ortaya çıkan Gezi Park'ında hep Twitter kullanıldı. Erdoğan'ın dikkatini çektiği için de 'tehdit' ilan edildi.

Daha önce 17-25 Aralık darbe planı için kullanılan twitter örgütü seçimlerde de aktif rol almış. Son olarak terör olaylarının artmasıyla Türkiye'yi karalayan kampanyalar hız kazanmış.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
150 ülkede Türkiye'yi karalama timi kurdular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz