Sırrı Sakık PKK'ya laf söyletmedi!

Ağrı Belediye Başkanı DBP’li Sırrı Sakık, Ağrı Valisi Musa Işın’ın "Bir ilimizde 40’a yakın kız, dağa kaçırılıp, iğfal edildi" açıklamasına sosyal medya hesabı Twitter’dan cevap verdi. Sakık, PKK'ya toz kondurtmadı!

Giriş Tarihi: 23.8.2015 11:34 Güncelleme Tarihi: 23.8.2015 12:12
Sırrı Sakık PKK'ya laf söyletmedi!

Sırrı Sakık, yazdığı tweet'lerde şunları yazdı:

"Ama siz de bugün bize 40 yıllık savaşın çirkin söylemini hatırlattınız. Kadın bedeni ile namustan vurmak istiyorsanız. Kürtlerin yan yana mücadele ederek bunu çoktan aştığını, namusun onurlu yaşamak olduğunu, sizin de bu halkın bir evladı olduğunuzu hatırlatırım."

Sıcak yaramadı bunlara


AĞRI VALİSİ NE DEMİŞTİ?

Ağrı Valisi Musa Işın, "Kürtler'in hakkını savunduğunu iddia eden PKK terör örgütü Kürtler'i öldürüyor. Kürt çocuklarını dağa kaçıran, ölüme sürükleyen, Kürt köylerini basarak çocuklarını öldüren, Kürtler'in namusuna musallat olan PKK, çocuk ölümlerinin üzerinde ajitasyon ve karalama kampanyası yürütüyor. Bir ilçemizde kadınlar gece vakti toplantı var diyerek evlerinden alınıyor, kocaları karşı çıkınca da ölümle tehdit ediyorlar. Bir ilimizde 40'a yakın genç kız dağa kaçırılarak iğfal ediliyor ve siz bu halde ailelerinize dönemezsiniz diyerek orada zorla tutuluyorlar. İnsanlarımız namuslarıyla tehdit ediliyor" demişti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Sırrı Sakık PKK'ya laf söyletmedi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz