PKK'dan Demirtaş'a çok sert yanıt

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "PKK amasız silah bırakmalı" çağrısına örgütten çok sert sözlerle cevap geldi.

Giriş Tarihi: 25.8.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 25.8.2015 17:13
PKK'dan Demirtaş'a çok sert yanıt

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, MYK öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Demirtaş "PKK amasız silah bırakmalı" çağrısıyla ilgili sorulan soruya "Kandil'den gelen cevap bizim çağrımızla gelmedi, o iki gün önce yapılan röportajdı" dedi.

Demirtaş'ın bu açıklamasının kısa bir süre sonra terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla bilinen site, PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan'ın röportajına yer verdi.

İki altın madalyalı Kayseri komandosu Güneydoğu'da

DEMİRTAŞ'IN ÇAĞRISINA YANIT

Kalkan, partilere yönelik eleştiriler getirerek "Bazı siyasetçiler bize çağrı yapıyor, "kayıtsız şartsız mücadeleyi bırakın, teslim olun" diye. Nereye teslim olacağız? Siz ne yaptınız ki, bize çağrı yapıyorsunuz? Siyaset kurumu işledi, sorunları çözdü de PKK engel mi oldu? " dedi. Kalkan, "HDP siyasette yeterince yaratıcı ve başarılı olamadı. Başkalarına çağrı yapıyorlar, ama kendileri neyi başardılar da çağrı yapıyorlar! Biraz gerçekçi olmaları lazım." diyerek Demirtaş'ın çağrısına yanıt verdi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'dan Demirtaş'a çok sert yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz